Tiidrek Nurme ja Liina Luik osalesid Hollandis peetud maanteejooksul

Tiidrek Nurme.
Tiidrek Nurme. Foto: Mihkel Maripuu

Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi ridadesse kuuluvad Tiidrek Nurme ja Liina Luik võistlesid 29. märtsil Hollandis Parelloopis 10 kilomeetri maanteejooksul, kirjutab Jooksuportaal.ee.

Nurme saavutas meestst üldarvestuses 13. koha ajaga 30.00, joostes teise poole distantsist kiiremini, sest 5 km vaheaeg oli  tal 15.19. Nurme treeningpartner Ibrahim Mukunga lõpetas Nurmest eespool 11. kohal ajaga 29.48. Jooksu kaksikvõit läks Keeniasse. Esikoha võttis Nicodemus Kipkurui ajaga 28.28. Täpselt sama aeg fikseeriti Amos Miteile.

Liina Luik sai naistest 10. koha ajaga 34.40. Esimesed viis kilomeetrit läbis Luik 17.30-ga. Naiste arvestuses läks neli esimest kohta Keeniasse. Jooksu võitis Marianne Wanjiru ajaga 32.32.