Kalev/Cramo alistas kodusaalis Minski Tsmoki meeskonna

Kalev/Cramo - Minski Tsmoki
Kalev/Cramo - Minski Tsmoki Foto: Mihkel Maripuu

Korvpalli Ühisliigas play-offi pääset jahtiv Kalev/Cramo alistas täna kodus Valgevene esindusklubi Minski Tsmoki, Kalevi võidunumbrid olid 93:84.

Eesti meeskonna parimana viskas Rain Veideman 21 silma, Oleksi Petšerov lisas 18 silma ja üheksa lauapalli, Keith Benson omakorda 17 punkti ning 10 lauapalli. Minski meeskonna parimana viskas 23 punkti Branko Mirkovic.

Mängu käik (Kalev-Tsmoki):

Tere õhtust, head korvpallisõbrad! Kalev/Cramo-Minski Tsmoki mängu alguseni on jäänud loetud minutid!

Mäng on alanud!

Kalev alustab koosseisus Benson, Arbet, Keedus, Machado ja Veideman

4:2

Kalev jääb küll alguses kaotusseisu, kuid Veidemani tabava vabaviske ja Arbet kolmese järel saadakse juhtima

6:2

Veideman toob veel punktilisa Kalevile

9:2

Veideman sopsab kolmese ja vastaste peatreener võtab kiirelt aja maha

9:7

Minski mehed suudavad pärast mõtlemisaega vähendada oma kaotusseisu kahepunktiliseks

13:7

Benson lisab kaks punkti ja Veideman paneb kaks vabaviset sisse, Kalevil kuuepunktiline edu

13:9

Arbet teeb juba oma kolmanda vea, kui mängitud on alles pool esimesest veerandajast

16:14

4. 53 enne veerandaja lõppu on vahe vaid kaks punkti

16:14

Mõlemalt poolt nüüd järjest paar ebaõnnestunud rünnakut ja Kalev võtab 4.03 enne veerandaja lõppu aja maha

16:23

Kalev on sattunud suurtesse raskustesse nii kaitses kui rünnakul ja vastased saavad seitsme punktiga juhtima

18:25

Machadolt pallikaotus

22:27

Machado saab veel viimasel rünnakul kaugelt viskele, aga see läheb mööda ja avaveerandi võidavad külalised viie punktiga

22:30

Uljanko alustab teist poolaega tabava kaugviskega

25:30

Arbet tabab omakorda kaugviske, aga kuna vastased protesteerivad, et rünnakuaeg sai otsa, on mängus väike viivitus, kuid lõpus loetakse Arbeti vise ikkagi ära

53:46

Kalevile jääb viimaseks rünnakuks 3 sekundit, Veideman paneb korvi alt küll mööda, aga Škele on lauas ja tabab veel viimasel hetkel

53:46

Kalev võidab seega poolaja seitsme punktiga

53:46

Kalevi parimana viskas avapoolajal 12 punkti Arbet, kelle kõik punktid tulid tabavatest kaugvisetest; 11 silma lisas Veideman, 10 punkti Petšerov

53:46

Vastaste suurimaks skoorijaks oli avapoolajal Mirkovic, kelle arvele jäi 13 punkti

67:61

Kalevi viimane rünnak kolmandal veerandajal ebaõnnestub, aga ka vastased enam viskele ei jõua

69:61

Kupsas tabab rünnaku viimasel sekundil koos veaga, viie veaga langeb vastaste poolt välja ka Uljanko

69:61

Minski meeskond saab ka tehnilise vea selle eest, et välja langenud Uljanko asemel ei saadetud meest platsile

69:61

Kohtunike antud tehniline viga oli juba teine Minski peatreenerile Igor Griszczukile, kes peab saalist lahkuma

Kalev võtab 93:84 võidu

Enne mängu: 11 võidu ja 14 kaotusega Ühisliigas kaheksandat ehk viimast play-offi positsiooni hoidev Kalev/Cramo on võitnud kolm kohtumist järjest. Esmalt alistati kodus Loimaa Bisons 85:79, siis võõrsil Nymburk 92:73 ja eelmisel nädalal saadi magus 82:80 võit Vologogradi Krasnõi Oktjabri üle. Kalevi lähim jälitaja on Riia VEF 10 võidu ja 14 kaotusega. Läti klubiga minnakse Riias vastamisi laupäeval.

Tsmoki on 5 võidu ja 18 kaotusega tabeli viimane, aga enne matši Kaleviga on neil käsil kahemänguline võiduseeria - ka nemad on viimastel nädalatel alistanud Bisonsi (93:82) ja Krasnõi Oktjabri (89:84).