Graafik: vaata, kuidas on läinud Eesti jalgpallilegendidel lahkumismängudes

Eile pani oma karjäärile punkti Eesti jalgpallikoondise pikaaegne kapten Raio Piiroja. Kohtumises Islandi vastu teenis ta mänguaega 13 minutit. Foto: Pm

Eile pani oma karjäärile punkti Eesti jalgpallikoondise pikaaegne kapten Raio Piiroja. Kohtumises Islandi vastu teenis ta mänguaega 13 minutit. Senise seitsme lahkumismängu jooksul on see kõige väiksem näitaja.

Piiroja oli esimeseks kaitsjaks, kelle auks on lahkumismäng korraldatud. Eelmised kolm sellise au osaks saanud meest olid ründajad (Indrek Zelinsiki, Kristen Viikmäe ja Andres Oper) ning enne seda  on peetud lahkumismäng kahe poolkaitsja (Marko Kristal ja Martin Reim) ning ühe väravavahi (Mart Poom) auks.

Eesti jalgpallikoondislaste lahkumismängud:

Marko Kristal 20. aprill 2005 Norra (mängis 27 minutit, vahetusest sekkus Ragnar Klavan). Norra võitis 2:1.

Martin Reim 6. juuni 2009 Ekvatoriaal-Guinea (mängis 32 minutit, vahetusest sekkus Konstantin Vassiljev). Eesti võitis 3:0.

Mart Poom 10. juuni 2009 Portugal (mängis 31 minutit, vahetusest sekkus Sergei Pareiko). Mäng lõppes 0:0.

Indrek Zelinski 21. mai 2010 Soome (mängis 17 minutit, vahetusest sekkus Oliver Konsa). Eesti võitis 2:0.

Kristen Viikmäe 3. juuni 2013 Valgevene (mängis 41 minutit, vahetusest sekkus Rimo Hunt). Valgevene võitis 2:0.

Andres Oper 26. mai 2014 Gibraltar (mängis 36 minutit, vahetusest sekkus Sander Post). Mäng lõppes 1:1.

Raio Piiroja 31. märts 2015 Island (mängis 13 minutit, vahetusest sekkus Sergei Zenjov). Mäng lõppes 1:1.

100 mängu piiri praeguseks täis saanud veel Enar Jääger ja Ragnar Klavan.

Eile kell 19.30 oli kogu trall Piiroja jaoks läbi ning mees sai üksi riietusruumis oma suurhetkele tagasi mõelda. Foto: Foto: Tairo Lutter