Tartu Rock kaotas Balti liiga pronksi ühe punktiga

TÜ/Rock alistas Balti liiga esimeses pronksimängus Utena Juventuse 72:63.
TÜ/Rock alistas Balti liiga esimeses pronksimängus Utena Juventuse 72:63. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Tartu Rocki korvpallimeeskond pidas täna Balti liigas pronksiseeria kordusmängu Utena Juventuse vastu. Avamängu võitis Rock kodus 72:63, seega oli täna tartlastel kaasa võtta üheksapunktiline edu. Täna kaotati 52:62 ja kahe mängu kokkuvõttes seega jäädi ülinapilt medalita.

Juventuse edukaim oli 15 punktiga Saulius Kulvietis. Rockile tõi Janar Talts 21 punkti, tema oli ühtlasi ainus, kes tartlastest kahekohalise punktiskoorini jõudis.

0:4

Rock asub Kurbase ja Soku korvidest juhtima.

0:4

Avamängu võitis Rock kodus 72:63, seega on täna tartlastel kaasa võtta üheksapunktiline edu.

6:8

Kui avaveerandit on mängitud viis minutit, on ka Juventuse mängijad esiemsest ärevusest üle saanud.

10:11

Rock mängib hästi kaitses ja Leedu meeskond teeb kolmanda pallikaotuse. Šikšiniuse kiirrünnaku järel on Juventus punkti kaugusel, timeout Rockile.

12:18

Kurbase ilusa pealtpaneku ja Kriisa vabavisete järel tartlaste edu püsib.

14:18

Avaveerandi võidab Rock.

14:18

Teine veerandaeg:

14:20

Sokk avab teise veerandaja skoori, kui mängitud on ligi kaks minutit.

18:20

Juventus kasvatab Stanionise korvist skoori.

22:21

Juventus asub Stanionise korvist tänast mängu esmakordselt juhtima.

25:21

Nüüd on kodumeeskond Juventus hoogu sisse saamas ja läheb 25:21 juhtima. Doronin teenb küll vabavisked, ent eksib mõlemal. Teisel veerandajal on Juventus visanud 11, Rock 3 punkti.

28:24

Avapoolaeg lõpeb Juventuse neljapunktilise eduseisuga.

28:24

Kolmas veerandaeg:

31:24

Dimša kaugvise kasvatab Juventuse eduseisu kolmanda veerandaja alguses veelgi.

33:24

Ka Siksnius teeb skoori, Rock vastab sellele aga pallikaotusega..

38:29

Talts tabab lauapõrkest kolmese, ent ka Juventus vastab kaugviskega.

42:34

Toome vabavisete järel juhib Jventus seitsmega, ent kohe kasvatavad leedulased vahe veel kahe punkti võrra

44:34

Peciukevicius on palliga väga hooletu ja Juventus realiseerib kiirrünnaku..vahe 12.

46:34

Kolmanda veerandaja järel juhib Juventus 46:34. Ehk hetkel kahe mängu kokkuvõttes Rockile miinus 3.

44:34

Neljas veerandaeg:

46:36

Talts toob õnnega pooleks kaks punkti Rockile juurde

48:40

Seejärel teevad leedukad skoori ja Taltsi vabavisete ja veel ühe korvi järel vahe 8.

48:40

Rock kahe mängu kokkuvõttes ühega peal.

48:40

6 minutit mängida.

50:44

Taltsi ja Peciukeviciuse korvide järel vahe kuus punkti. Time-out Juventusele.

54:44

Taas teeb Juventus Dimša korvidest vahe suuremaks ja Rock võtab time-outi. Mängida viis minutit.

56:46

Kurbas teeb skoori, ent kohe on Juventusel vastus olema ja kokkuvõttes pluss üks leedukatele.

56:48

Taltsilt kahene!

56:48

Kaks minutit mängida.

56:50

Talts teenib vea ning pääseb vabaviskejoonele, tabab mõlemad.

58:50

Dimša toob korvi alt kaks punkti Juventusele.

58:50

Minut mängida.

60:50

Broadus teeb Peciukeviciuse vastu kaks pluss ühe, vabavise möödas

60:50

Hetkel Juventus ühega peal kahe mängu kokkuvõttes.

60:52

Peciukevicius võtab raske viske ja paneb ära! Time-out, mängida 17 sekundit. Hetkel Rock ühega peal kahe mängu kokkuvõttes.

62:52

Siksnius toob kaks punkti juurde, taas time-out. 10 sekundit mängida, Juventus kahe mängu kokkuvõttes ühega peal.

62:52

Peciukevicius jõüuab veel viskele, ent eksib.

62:52

Mäng läbi, Juventus võidab seega Balti liiga pronksi kahe mängu kokkuvõttes ühepunktilise paremusega.

Balti liiga võitja selgus juba eile, kui põnevas finaalis oli avamängu võitnud kahe punktiga Ventspils, kordusmängu normaalaja lõppedes oli aga omakorda kahe punktiga peal Šiauliai. Lisaajaga kallutas Šiauliai siiski mängu seisuga 88:80 enda kasuks ja tuli Balti liiga võitjaks.