Kalev/Cramo sai VEFi üle üliolulise võidu

Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak meeskonnale juhiseid jagamas.
Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak meeskonnale juhiseid jagamas. Foto: Tairo Lutter

Kalev/Cramo korvpallimeeskond kohtus Ühisliigas täna võõrsil Riia VEF-iga. Kalev kaotas küll poolaja, ent suutis mängu lõpus enda kasuks kallutada ja sai 95:89 võidu. Mängu võitja astus ühtlasi suure sammu pääsemaks tabelis kaheksa parema hulka ehk play-offi.

Rain Veideman tegi suurepärase esituse ja vedas meeskonda kuni neljanda veerandaja lõpuni, mil viie veaga välja langes. Temalt 27 punkti ja 6 lauapalli, Scott Machado lisas 26 punkti ja 7 korvisöötu, ent tegi ka 8 pallikaotust. VEFi edukaim oli 17 punktiga Janis Timma.

Liigatabelis on 13 võitu ja 14 kaotust kogunud Kalev 8. ehk viimasel play-offi viival kohal, VEF on 9. (10 võitu ja 15 kaotust).

Mängu käik (VEF - Kalev):

Mäng Riias on iga hetk algamas!

Kalevi algkoosseis: Veideman, Machado, Arbet, Kitsing, Benson

VEFi algkoosseis: Lowery, Mejeris, Timma, Fall ja Robinson.

Mäng algas!

Kaalul on sisuliselt ühisliiga kaheksa parema sekka ehk play-offi pääsemine, seega on kohtumise tähtsust raske üle hinnata.

Esimene veerand:

4:4

Timma ja Mejerise korvid viivad VEFi juhtima, ent Machado ning Kitsing ei jää samuti võlgu

8:6

Endine kalevlane Fall viib VEFi juhtima, Varrak võtab aja maha.Mõtlemisajal rõhutab Varrak, et ei tohi vastaseid nii kergelt korvi alla lasta..

12:9

Kalevi kaitse jätab seni küll kõvasti soovida, sisuliselt iga VEFi rünnak lõpeb korviga.

14:14

Machado kolmese järel seis viigis

16:17

Machadolt veel teine täpne kaugvise, ent skoori teeb ka VEF

23:22

Kupšas on täna hästi sekkunud, vähemalt rünnakul, kus on Falli vastu toonud neli punkti

30:22

VEF saab veerandaja lõpus väikese edu sisse ja veerandaeg lõpeb Riia klubi kaheksapunktilise eduga.

41:30

Vahe püsib kümne piires, Machado tegutseb rünnakul hästi. Ent kogu Kalevi meeskonna kaitse jätkuvalt logiseb.

43:37

Škele tabab kaugelt

50:40

Robinson realiseerib kiirrünnaku, kalevlased kaotavad aga VEFi maa-ala kaitse vastu mitmel rünnakul järjest palli

53:40

Kalevi tagamängijad käivad veerandaja viimastel minutitel palliga väga hooletult ümber, VEFi poolel tabab Beržins aga kolmese ja vahe käriseb taas suureks

55:48

Machado läbiminek avab teise poolaja skoori. Olulisem on siiski oma kaitse korda saada..

63:55

Varrakult time-out, nüüd kiidab Varrak kaitset, ent manitseb Machadot rünnakul veidi rahulikumalt võtma.

65:62

Veideman on täna taas suurepärast mängu tegemas, tema terav läbiminek toob kaks pluss ühe

65:62

Machado punnitab taas liiga üksi ja teeb täna juba kaheksanda pallikaotuse.

71:69

Machado teeb küll pallikaotusi, ent sinna kõrvale teeb rünnakul ka head - temalt järjest kahene ja siis ka kolmene ning mehel kirjas 23 punkti.

71:72

Lõpuks tabab ka Arbet kolmese ja asub juhtima! Veerandaja lõpuni minut.

71:71

Arbeti korv on siiski kahene ja seis seega viigis.

78:75

Machado vise läheb täiesti mööda, ent lühikesekasvuline mängumees saab ise ründelauast palli kätte ja teenib vabavisked, tabab neist ühe

78:78

Veidemanilt kolmene ja seis viigis!

78:81

Veideman tabab veel ühe kolmese! Viis ja pool minutit mängida.

80:83

Veideman on pidurdamatu! Mehelt veel korvi alt kaks silma juurde ja 25 punkti koos.

83:83

Timma paneb samuti kolmese sisse ja seis viigis.

83:86

Arbetilt veel kolmene! VEFile time-out.

83:86

Kalevi mängijad on täna tabanud kümme kaugviset kahekümnest üritusest.

83:86

Kohutnikud vaatavad Arbeti viske videost üle ja otsustavad, et tegu oli ikka kolmesega..

83:88

Veideman saab vabaviskejoonele minna ja tagamängija tabab mõlemad, kolm ja pool minutit normaalaja lõpuni

86:90

Robinson teenib vabavisked, kui Veideman teeb oma viienda vea ja peab mängust lahkuma. Robinson tabab mõlemad visked.