Kalev/Cramo kaotas Minskis ühe punktiga, koht play-off'is pole kindel

Kalev/Cramo tagamängija Scott Machado.
Kalev/Cramo tagamängija Scott Machado. Foto: Tairo Lutter

BC Kalev/Cramo kaotas korvpalli Ühisliigas võõral väljakul Valgevene tiimile Minski Tsmokile ühe punktiga 88:89, poolajaks oldi maas 33:45. Seega ei suutnud Kalev/Cramo endale kohta play-off’is veel kindlustada. Kalevlaste resultatiivseim oli Scott Machado 33 punktiga, Minskile viskas Rashaun Freeman 21 punkti.

Suure osa mängust kaotusseisus olnud Kalev/Cramo jõudis Minskile viimasel veerandajal järgi, aga võidust jäädi napilt ilma. Kalevlastele jäi seisul 86:89 viimane rünnak, kuid Machado kolmene läks mööda. Armands Škele sai küll ründelauapalli, kuid aja nappusel ei suutnud ta enam kolmest üritada ja piirdus kahepunktiviskega.

Mängu käik:

Tere õhtust korvpallisõbrad, Ühisliiga kohtumine Minski Tsmoki ja Kalev/Cramo vahel on kohe algamas!

0:0

Kalevi algkoosseis: Scott Machado, Rain Veideman, Gregor Arbet, Kristjan Kitsing, Keith Benson.

2:3

Arbet tabab kolmese ja viib Kalev/Cramo juhtima.

10:7

Kalev ei suuda Tsmoki mehi korvi all peatada ja kolme punktiga taga. Esimest veerandaega mängitud 5 minutit.

16:10

Minski tagamees Justin Gray tabab kolmese ja suurendab kodumeeskonna edu.

22:12

Gray tabab esimese veerandaja viimasel sekundil juba oma mängu kolmanda kolmese. Kalevi resultatiivseim on Keith Benson 4 punktiga.

31:15

Kohutav teise veerandaja algus kalevlastelt.

33:19

Minski poolelt on Gray kõrval hästi tegutsenud ka mängujuht Branko Mirkovic, kelle arvel on 6 punkti ja 5 resultatiivset söötu. Kalevi poolelt saab positiivse poole pealt esile tuua vaid Keith Bensoni (6 punkti). Poolaja lõpuni 6 minutit.

Samal ajal käib ka Eesti meistrivõistluse veerandfinaalseeria Rakvere Tarvas - Pärnu esimene mäng. 13 minuti järel on võõrsil mängiv Pärnu ees 33:24.

39:27

Arbeti kolmene toob Kalevi pisut lähemale. Esimest poolaega on jäänud mängida veel kolm minutit.

45:33

Machado murrab poolaja viimastel sekunditel edukalt läbi ja toob Kalev/Cramo poolajaks 12 punkti peale.

45:33

Machado on poolajaks Kalev/Cramo resultatiivseim 10 punktiga, Arbet on toonud 8 punkti. Minski edukaim on seni Justin Gray 11 punktiga.

Pärnu võitis Rakvere Tarva vastu esimese poolaja 44:36.

45:33

Algas Minski - Kalev/Cramo teine poolaeg!

55:38

Kalev ei suuda taas Minski mehi kaitses peatada. Kolmanda veerandaja lõpuni 6.30.

55:46

Machado kaks kolmest vähendavad vahe üle pika aja alla 10 punkti.

59:49

Kristjan Kitsing paneb vabaviskeid 2/1, kolmanda veerandaja lõpuni 1.49.

61:53

Kitsing tabab ka kolmese!

63:53

Kolmanda veerandaja järel on Kalev endiselt raskes seisus. Machado on Kalev/Cramo resultatiivseim 18 punktiga.

Pärnu juhib enne viimast veerandaega Rakvere Tarva vastu 64:60.

65:58

Armandš Škele kolmene kukub õnnega pooleks korvi. Mängu lõpuni 7.30.

65:61

Machadolt veel 2+1 otsa!

65:64

Kitsingult veel üks kolmene ja Kalev on mängus tagasi! Mängu lõpuni alla 7 minuti.

66:66

Veideman toob majja viigi.

69:66

Aga endine kalevlane Pavel Uljanko viskab valusa kolmese ja viib Minski taas ette. Lõpuni 5 minutit.

73:71

Minsk 3 minutit enne lõppu napilt ees.

78:71

Valus: Aleksandr Kudrjavtsev jäetakse kolmese taha vabaks ja valgevenelane karistab Kalevi ära. Mängu lõpuni pisut üle 2 minuti.

78:72

Machado paneb vabaviskeid 2/1.

80:75

Machadolt kolmene!

82:75

Ivan Maraš tabab kaks vabaviset ja Minsk on 1.37 enne lõppu seitsme punktiga ees.

82:78

Arbetilt kolmene!

84:81

Machadolt ka kolmene!

84:81

Kitsingul võimalus viigistada, aga ääremängija paneb rõngast mööda! Lõpuni 15 sekundit.

87:86

5,8 sekundit enne lõppu tehakse taas viga Kudrjavtsevile.

89:86

Valgevenelane tabab.

89:88

Armands Škele paneb viimasel sekundil viske sisse, aga see on väärt kahte punkti. Mäng läbi ja seega Kalevile valus kaotus.

Kalev/Cramo ja Tsmoki olid vastamisi ka 31. märtsil ning siis teenisid kalevlased koduväljakul 93:84 võidu. Kalev/Cramo hoiab nüüd Ühisliigas 13 võidu ja 15 kaotusega kaheksandat kohta. Kuna nende lähimatest ohustajatest on Riia VEFil 10 võitu ja 16 kaotust ning Astanal 10 võitu ja 17 kaotust, siis ohustavad nad endiselt Kalev/Cramo play-offi kohta.

Ühisliiga tabeliseis: 1. Moskva CSKA 25 võitu/3 kaotust, 2. Himki 22/4, 3. Lokomotiv-Kuban 19/7, 4. Peterburi Zenit 18/7, 5. Nižni Novgorod 18/8, 6. Kaasani Unics 16/11, 7. Avtodor 15/12, 8. Kalev/Cramo 13/15, 9. Riia VEF 10/16, 10. Astana 10/17, 11. Krasnõi Oktjabr 9/17, 12. Loimaa Bisons 9/20, 13. Nymburk 8/19, 14. Krasnõje Krõlja 7/19, 15. Jenissei 7/19, 16. Minski Tsmoki 7/19.