Pärnu sai Tartu Bigbanki üle raske võidu ja asus finaalseeriat juhtima

Mariel Gregor
Pärnu võitleb koduses lahingus Tartuga.
Pärnu võitleb koduses lahingus Tartuga. Foto: Ardi Truija

Täna peeti Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste finaalseeria kolmas kohtumine, kui Pärnu Võrkpalliklubi alistas Tartu Bigbanki 3:1 ning asus seeriat 2:1 juhtima.

Tartu võitis võõrsil avageimi 25:20, kuid maratongeimiks kujunenud teises vaatuses jäädi pärnakatele alla skooriga 32:34. Kolmandas geimis suutis Tartu end ette mängida seisuni 20:12, kuid siis pani kodumeeskond sisse justkui teise käigu ja nii suudeti see geim enda kasuks pöörata 26:24. Neljandas geimis oli Pärnu paremus juba märgatavam ja nii võideti kohtumise viimaseks jäänud geim 25:16.

Võitjate suurimaks punktitoojaks oli oodatult Hindrek Pulk, kes tõi 30 punkti. Tartu parimaks oli 19 punktiga Robert Täht.

Mängu käik:

Finaalseeria kolmas mäng on iga hetk algamas, hetkel toimub meeskondade tutvustamine.

1. geim:

Kõresaare ja Raadiku rünnakutest läheb Pärnu 2:1 juhtima.

Tähe rünnak jääb Pärnu väljakupoolele maha ning seejärel jääb Pulk Tartu kolmese bloki vastu hätta ning Tartu saab 6:4 eduseisu.

Esimeseks tehniliseks time-outiks on tartlased punktiga peal (8:7).

Pärnu saab kahepunktilise edu (13:11) ning tartlaste juhendaja Andrei Ojamets kasutab mõtlemisaega.

Kollo blokipunktist jõuavad tartlased taas viigini 13:13. Senine mängupilt annab alust arvata, et täna kumbki meeskond siit 3:0 võiduga ei lahku..

Raadik ründab blokist auti ja teiseks tehniliseks time-outiks on Pärnul minimaalne eduseis.

Nüüd saab omakorda Tartu kahepunktilise eduseisu 18:16. Keel kasutab mõtlemisaega

Raadik ja Tammema eksivad mõlemad servil ja Tartu saab 20:18 edu.

Nõmmistu paneb Kõresaare blokiga kinni, Pärnu jääb kolmepunktilisse kaotusseisu (19:22) ja Keel võtab taas mõtlemisaja.

Raadik jääb samuti tartlaste blokiga jänni - 24:19 Tartule

Kõresaar eksib servil ning avageimi võidab Tartu 25:20.

Teine geim:

Pärnu kolmene blokk jääb Tähe jaoks liiga suure suutäieks - Pärnu juhib 7:5.

Esimeseks tehniliseks time-outiks Pärnu eduseis 8:5.

Pärnu teeb järjest tehnilist praaki ning Tartu saab seeläbi 10:9 eduseisu. Keel võtab mõtlemisaja.

Pulk blokist auti ja Pärnu läheb omakorda kahega juhtima (14:12), nüüd võtab Ojamets mõtlemisaja.

Keel eksib servil ja teiseks tehniliseks time-outiks juhib Tartu 16:15.

Kõresaare kaks järjestikusT pommlööki jäävad tartlastele püüdmatuks - 19:17 Pärnu ees.

Tähe rünnkutest jõuab Tartu 20:20 viigini.

Kõresaar ründab hästi - 21:20 Pärnule.

Kollo jääb Pärnu kahese blokiga hätta - 22:20 Pärnule.

Kollo vahetati Sintovi vastu välja ja Sintov seabki viigi jalule - 23:23.

Nõmmistu serv läheb pikaks - 24:23 Pärnu ees.

27:27 Pärnu eksib servil.

Kõresaar ründab auti, ent kohe toob Pulk punkti Pärnule - 28:28.

Täht eksib nüüd omakorda rünnakul ja taas Pärnu ühega peal 29:28.

Pulk eksib servil, ent heastab selle kohe rünnakul - 29:29.

Kollo - 30:30.

Tartu blokk paneb Pulga löögitee kinni - 31:30.

31:31 tartlaste rünnak läheb auti.

Nassar servib auti - 32:31 Tartule.

Pulk - 32:32.

33:32 Pärnu ees.

Nõmmistu ründab auti ja geimi võidab Pärnu 34:32.

Kolmas geim:

Tartu asub juhtima 5:3.

Tartu asub esimeseks tehniliseks vaheajals 8:3 juhtima.

Tartu hoiab väikest edu, aga Pärnu on suutnud vahet vähendada ning seis on Tartu kasuks 12:9

Kõresaar paugutab Treiali blokki ja Tartu edu 15:10

Tartu edu 16:11, kui Täht kõmmutab järjekordse palli Pärnu poole maha, tehniline time-out

Tartu meeskond hoiab edu ja tablool seis 19:12

Nõmmistu lööb ära ja Tartu juba ees 20:12, Pärnu jaoks paistab see geim hakkavat ära libisema

Keel võtab aja maha

Pärnule kaks punkti järjest pärast time-outi ja seis 20:14 Tartule

Kõresaar toob Pärnu poolt vaadatuna tabloole seisu 16:21

Tartu võtab omakorda aja maha

Kõresaar lööb blokist auti ning Pärnu kaotamas 17:21

Tartu hoiab küll edu, aga Pärnu ronib vaikselt järele ja seis on 19:22 Pärnu poolt vaadatuna

Tartu on suutnud edu maha mängida ja Ojamets peab taas aja maha võtma, kui Pärnu vähendab kaotuse seisuks 20:22

Tartu juhtimas ikka kahe punktiga, tablool seis tartlaste poolt vaadatuna 23:21

Pulk põrutab auti ja Tartu juhtimas 24:21, esimene geimpall

Kollo lööb servi võrku ja Pärnul veel võimalus, kui seis nende poolt vaadatuna 22:24

Pulk lööb blokist auti ja Tartu edu vaid 24:23

Pulk lööb teist rünnakut järjest Tartu blokist auti ja tablool 24:24 viigiseis

Täht lööb blokki ja võimsa lõpuspurdi teinud Pärnu on saanud omakorda 25:24 juhtima

Keel lõpetab serviässaga ja Pärnu tuleb suurest kaotusest välja ning võidab kolmanda geimi 26:24

Neljas geim:

Pärnu alustab paremini ja saab 2:0 juhtima

Pärnu endiselt ees, tablool seis 5:3

Pärnu juhtimisel seisul 8:6 esimene tehniline time-out neljandas geimis

Pulk jätkab samas tempos ja toob järjekordse punkti Pärnule - 11:9 suvepealinn juhtimas.

Pärnu blokk paneb Tähe rünnaku taas kinni ja teiseks tehnilises time-outiks on pärnakad juhtimas 16:13.

20:14 Pärnu juhtimas ja liikumas geimi ning mängu võidu poole. Time-out.

Pulk ründab taas võimsalt ja suurendab Pärnu edu 22:15-le.

Geim Pärnule 25:16 ja kogu mäng 3:1.

Mängu eel:

Seeria avamängu domineerisid pärnakad, võttes 3:0 võidu. Eile peetud teine vastasseis lõppes sama skooriga Tartu meeskonna kasuks. Avakohtumises vajas Pärnu võidu vormistamiseks 75 minutit, eile läks Tartul kodus aega 86 minutit.

Kindlasti on täna suurem roll väsimusel, mängitakse ju järjestikustel päevadel.

Pärnu on olnud sel hooajal koduväljakul ülikindel - Eesti meistri-, karikavõistluste ja Schenker liiga raames on pidanud kõik meeskonnad Pärnu spordihallist kaotusega lahkuma. Tartlaste selle hooaja saldos on lisaks finaalseeria avamängu kaotusele ka kaks 1:3 allajäämist.