Kalev/Cramo teenis Ühisliiga põhiturniiri viimases mängus suure kaotuse

Kalev/Cramo treeneriduo: Alar Varrak (vasakul) ja Martin Müürsepp
Kalev/Cramo treeneriduo: Alar Varrak (vasakul) ja Martin Müürsepp Foto: Tairo Lutter

Korvpalli VTB Ühisliigas pidas täna põhiturniiri viimase mängu valitsev Eesti meister Kalev/Cramo, kes kohtus võõrsil Kaasani Unicsiga. Kalev teenis kindla 68:90 kaotuse.

Eesti klubi parimana viskas Keith Benson 18 punkti ning võttis kaheksa lauapalli, Rain Veidemani arvele jäi 17 silma. Võitjate suurimaks skoorijaks oli 26 punktiga panustanud Valerii Lihhodei. Unics tabas kahe- ja kolmepunktiviskeid vastavalt 59% ja 37%, Kalevi samad näitajad olid 47% ja 23%. Lauavõitluse võitsid võõrustajad 44-35, pallikaotusi tegi Unics 10 ning Kalev 11.

Kalevil on nüüd kirjas 13 võitu ning 17 kaotust. Play-offi pääsemine pole enam Eesti meeskonna enda teha, vaid tuleb jälgida, mida teevad lähikonkurendid Riia VEF ja Astana viimases kolmes mängus. Hetkel on VEFil kirjas 11 ja Astanal 10 võitu. Korra kohtuvad Kalevi rivaalid ka omavahel. Täna mängib VEF kodus Saraatovi Avtodoriga ning Astana võõrsil Samaara Krasnõje Krõljaga.

24:23

Kalev püsib seni kenasti Unicsi tempos ja vahe on teise veerandaja esimeste minutite järel vaid ühepunktiline

28:25

Machado toob Kalevile punktilisa, võõrustajad jätkavad kolmepunktilises eduseisus

28:25

7.03 poolaja lõpuni

33:25

Unicsi poolt lisab Panin kaks silma ja Antipov sopsab kolmese, 6.16 poolaja lõpuni ja Kalev võtab mõtlemisaja

38:28

Unics on asunud vahet suurendama ja 4 minutit enne poolaja lõppu on vahe 10 punkti

49:37

Machado saab loetud sekundit enne poolajavilet veel kaugviske sooritada, aga see läheb mööda

50:37

Avapoolaeg on lõppenud, Unicsil on 13punktiline edu

50:37

Kalevi parimana viskas avapoolajal Benson 11 silma, Veideman lisas üheksa punkti. Kuus punkti jäi Machado arvele, neli silma lisas Kitsing, kolme punktiga panustas Keedus ning kaks punkti said enda kontosse Arbet ja Škele

50:37

Esimesel poolajal on Unics tabanud kahepunktiviskeid 61%lise täpsusega, kaugvisetel on see protsent 50 (kaheksast viskest tabati neli). Kalevil on võrdluseks samad näitajad 67% ja 18% (3/17)

50:37

Lauapalle on võõrustajad saanud 20, Kalev omakorda 13; pallikaotusi on Unicsil kuus Kalevi viie vastu