Venelased mängisid viimastel sekunditel edu maha ja Kalev/Cramo jäi play-off’ist välja

Rain Veideman (valges).
Rain Veideman (valges). Foto: Mihkel Maripuu

Korvpalli Ühisliigas Kalev/Cramol tänavu siiski play-off’i asja ei ole, kuna viimasel hetkel lükkas eestlased kaheksa parema seast välja BC Astana.

Astana vajas kaheksa parema sekka tõusmiseks täna võõrsil võitu Peterburi Zeniti üle ning see ka saavutati, kui venelased alistati 88:85.

Kaheksa sekundit enne matši lõppu juhtis veel Zenit 85:84, kuid seejärel ei saadud kahel korral järjest kätte kaitselauda ning lisaks tehti ka vastastele viga. Seejärel jäädi 85:86 kaotusseisu, kuid oma viimasel rünnakul kaotas Zenit veel palli ja mäng oli Astana jaoks tehtud.

38:44

Astana teeb suurepärase teise veerandaja lõpu ja läheb puhkepausile kuue punkti suuruses eduseisus!

85:88

Kohtumine läbi. Astana võidab mängu ja pääseb play-off'i!

Kalev/Cramol on praegu tabelis 13 võitu ja 17 kaotust, Astanal on need näitajad 12 ja 17. Kui Astana Zeniti võidab, pääsevad kaheksandana kohamängudele just nemad, sest omavahelised heitlused Kasahstani klubi Cramo vastu võitis.

Zeniti peatreener Sergei Karasjov on teada andnud, et suurema osa kohtumisest tegutsetakse vahetusmeestega, sest praegu 21 võidu ja 7 kaotusega 4. kohal asuv Zenit jääb sinna ilmselt põhiturniiri lõpuni.

Põhiturniiri kaheksanda koha omanik läheb kolme võiduni peetavates veerandfinaalides vastamisi Moskva CSKA-ga.