Tartu Rock võitis kindlalt Rakvere Tarvast ja läks poolfinaalis ette

Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Brandis Raley-Ross (nr 24) kohtumises Tartu Rocki vastu.
Brandis Raley-Ross (nr 24) kohtumises Tartu Rocki vastu. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpallimeistrivõistlustel võitis Tartu Rock poolfinaalseeria kolmandas mängus koduväljakul 86:73 Rakvere Tarvast ja läks kolme võiduni peetavas seerias mängudega 2:1 ette. Neljas mäng peetakse teisipäeval Rakveres.

Rocki poolt viskas Janar Talts 23 punkti ja võttis 12 lauapalli. Joosep Toome lisas 15 ja Gert Dorbek 11 punkti. Brandis Raley-Ross vastas Tarva poolt 24 punktiga.

Tarva poolel ei teinud täna kaasa jalavigastusega kimpus olev Juris Umbraško.

Mängu käik:

86:73 Kohtumine on lõppenud

82:63 Mäng liigub loogilise lõpu suunas

72:57 Viis minutit normaalaja lõpuni. Mäng tiksub üsna pingevabas rütmis

71:57 Rock on Raley-Rossi kinni saanud, kuid nüüd hoiab Tarvast natukenegi mängus Hallik.

67:50 Rocki turvaline edu püsib

Algas neljas veerandaeg

63:46 Kolmas veerandaeg on lõppenud

61:46 Rocki hoog on raugenud

59:39 Tarvas saab viis punkti järjest ja Rock võtab mõtlemisaja

56:32 Talts on pannud püsti viskepeo, temalt juba 21 silma. Kaitses on aga tartlased Raley-Rossi kõvasti kinni võtnud

49:32 Rock kasutab korvi all oma ülekalu väga hästi ära. Kaks minutit on kolmandat veerandaega mängitud, kui Tarvas võtab mõtlemisaja.

Algas teine poolaeg

Rock valitses esimesel poolajal lauas. Tartlaste korvialust ülekaalu ilmestavad ka Janar Taltsi ja Joosep Toome visatud 11 punkti. Tarvast on vedanud Brandis Raley-Ross, kes kogus esimesel poolajal 14 silma.

42:30 Esimene poolaeg on lõppenud

36:26 Tarva rünnak on muutunud nüriks põrgatamiseks.

30:26   Raley-Ross tabab vabavisked. Kurbasel juba neli viga

28:24 5 minutit teise veerandaja lõpuni. Tarvas võtab aja maha. Seni on nende maa-ala kaitse suutnud tartlasi kammitseda

26:24 Tarvas hoiab sitkelt kinni

24:19 Dorbeku kolmene suurendab vahet

Teine veerandaeg on alanud

19:17 Esimene veerandaeg on lõppenud. Alguses näis Rockil kõik laabuvat, kuid pärast vahetusi kadus rünnakutest teravus ja maa-ala kaitse vastu jäädi selgelt hätta. Tarvast veab nagu ikka Raley-Ross

19:14 Rock võtab aja maha. Juba ammu pole nad rünnakul korvi saanud. Esimese veerandaja lõpuni jääb 47 sekundit.

19:11 Tarvas proovib maa-ala kaitsega tartlasi pidurdada, kuid seni on Rock tegutsenud rünnakul hästi.

15:8 Esimest veerandaega on mängitud viis minutit.

7:2 Tarvas on alustanud ebakindlalt.

4:0 Rock asub Peciukeviciuse korvidest juhtima.

Enne mängu

Seeria avamängu võitis Tarvas võõral väljakul kahe lisaaja järel 84:81. Teises kohtumises jäi Rock võõrsil peale 71:65. Seeria avamängus tegi imelise esituse Tarva ameeriklasest leegionär Brandis Raley-Ross, kes viskas 41 punkti ja võttis 13 lauapalli.

Seeria teises kohtumises ladus Raley-Ross Rocki korvi 26 silma jagu punkte. Seeria teises mängus kerkis Rocki kangelaseks Janar Talts, kes tõi võitjatele 15 punkti ja 19 lauapalli.

Tänane kohtumine Tartus algab kell 17.00. Postimees.ee hoiab lugejaid kohtumise käiguga kursis.