Kaia Kanepi alistas Madridi turniiril tugeva ameeriklanna

Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: SCANPIX

Eesti edukaim tennisist Kaia Kanepi (WTA 50.) alustas täna üle nelja miljoni USA dollari suuruse auhinnafondiga tenniseturniiri Madridis. Kanepil oli kohe avaringis tugev vastane ehk WTA tabelis 17. kohal paikneva ameeriklanna Madison Keys, aga eestlanna jaks käis Keysist pisut rohkem kui tunni ajaga 6:4, 6:3 üle.

Kohtumise käik:

Kanepi ja Keysi heitlus on õige pea algamas.

Mäng on alanud!

Servimist alustab Keys.

0:0

Keys läheb geimidega 1:0 juhtima.

0:0

Kanepi hoiab oma servigeimi ja viigstab 1:1.

0:0

Keys ei jäta Kanepile võimalust ja läheb 2:1 ette.

0:0

Kanepil ei teki oma servigeimil erilisi probleeme ja viigistab 2:2.

0:0

Keys jätkab võimsat servimist ja läheb 3:2 juhtima. Ameeriklanna on löönud neli ässa, Kanepi kaks.

0:0

Kanepi viigistab taas. Esimese seti seis on 3:3.

0:0

Keys lööb oma viienda ässa ja rebib taas oma pallingul 4:3 ette.

0:0

Kanepi seab taas viigi majja. 4:4.

0:0

Kanepi murrab Keysi servi ja läheb 5:4 ette!

0:0

Kui Kanepi suudab nüüd oma pallingut hoida, kuulub esimese seti võit talle.

1:0

Ja nii ongi, Kanepi hoiab kindlalt oma pallingut ja võidab esimese seti 6:4.

1:0

Kanepi alustab ka teist setti Keysi pallingu murdmisega ja läheb 1:0 juhtima.

1:0

Kanepi on oma servil seevastu kindel ja juhib teist setti 2:0.

1:0

Keys võtab ühe geimi tagasi, aga Kanepi juhib 2:1.

1:0

Kanepi suudab pingelises heitluses oma pallingut hoida ja läheb 3:1 ette.

1:0

Keys vähendab kaotusseisu 2:3 peale.

1:0

Kanepi hoiab taas oma servi ja juhib nüüd 4:2.

1:0

Kanepil oli mitmel korral võimalus Keysi palling murda, aga lõpuks noppis geimivõidu siiski ameeriklanna. Teise seti seis on 4:3 siiski veel Kanepile.

1:0

Hästi! Kanepi hoiab oma servi ja läheb 5:3 ette. Matši võidust lahutab Kanepit veel vaid üks õnnestunud geim.

2:0

Kanepi lõpetab mängu võimsalt, kui murrab taas Keysi pallingu. Teine sett seega Kanepile 6:3.

Enne matši: Mäng peetakse laupäeval õhtul Arantxa Sanchez-Vicario väljakul päeva viienda kohtumisena. Esimene mäng sellel väljakul algab kell 11.00 kohaliku aja järgi (12.00 Eesti aja järgi). Kanepi ja Keys varasemalt omavahel kohtunud ei ole, kirjutab Kanepi kodulehekülg.

Selle duelli võitja läheb teises ringis vastamisi austraallanna Samantha Stosuri või sakslanna Angelique Kerberiga.