Siim-Sander Vene aitas Žalgirise kummalise võiduni

Ats Kuldkepp
Siim-Sander Vene (vasakul).
Siim-Sander Vene (vasakul). Foto: SCANPIX

Eesti korvpallikoondise ääremängija Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris võitis Leedu meistrivõistluste veerandfinaali teises mängus võõrsil Panevežyse Lietkabelist 73:67 ja juhib seeriat nüüd 2:0.

Žalgiris juhtis enne neljandat veerandaega 63:37, aga kaotas viimased 10 minutit seisuga 10:30. 1.14 enne mängu lõppu vähendas Evaldas Žabas Lietkabelise kaotusseisu vaid 64:69 peale, kuid Žalgiris suutis katastroofi siiski ära hoida.

Vene sai mänguaega 20 minutit ning viskas selle ajaga 6 punkti, võttis 1 lauapalli, tegi 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Žalgirise resultatiivseim oli 15 punktiga Arturas Milaknis. Kolme võiduni peetava seeria kolmas mäng peetakse teisipäeval.