BC Kalev/Cramo alistas Eesti korvpallimeistrivõistluste poolfinaalseerias mängudega 3:0 Tyco Rapla ja pääses finaali. Täna olid Kalevi võidunumbrid 94:71. Kalevlaste play-off’i võiduseeria venis sellega nüüd 42 mängu pikkuseks, finaali jõuti aga viiendat aastat järjest.

Võitjate kasuks viskasid täna Keith Benson ja Oleksi Petšerov 18 punkti, Scott Machado lisas 14 ja Rain Veideman 12 silma. Kaotajate edukamad olid Domagoj Bubalo 16 ning Rait-Riivo Laane ja Ernestas Ezerskis 12 punktiga.

Teises poolfinaalseerias juhib Tartu Rock mängudega 2:1 Rakvere Tarva vastu. Seeria neljas matš peetakse homme.

Mängu käik:

Tere õhtust! Kalev/Cramo ja Rapla Tyco kohtumine on kohe algamas!

Avaviisikud: Rapla: Rait-Riivo Laane, Ernestas Ezerskis, Janar Soo, Rait Keerles, Domagoj Bubalo. Kalev: Scott Machado, Rain Veideman, Gregor Arbet, Erik Keedus, Keith Benson.

2:5

Rapla pääseb Keerlese ja Laane korvidest juhtima.

2:10

Soo suurendab Rapla edu.

6:18

Ezerskis ja Bubalo ei lase Kalevit lähemale. Mängitud on ligi kuus minutit.

8:18

Kalevi poolelt tuleb üllataval kombel platsile Oleksi Petšerov, kes eelmise nädala seisuga oli mängukõlbulikkusest veel kaugel. Ukrainlane teenib kohe kaks vabaviset ja tabab mõlemad.

13:20

Petšerovilt 7 punkti järjest.

17:22

Kalev on esimese veerandaja lõpuks vahe väiksemaks saanud.

24:24

Mängu sekkunud EJ Singler aitab Kalevi viigini.

31:28

Veideman viib kalevlased juhtima. Poolaja lõpuni 5.42.

38:32

Petšerov suurendab Kalevi edu.

43:36

Esimene poolaeg lõpuks Kalev/Cramole. Petšerov on võõrustajatele toonud 13 punkti, Keith Benson 10. Rapla resultatiivseim on seni Rait-Riivo Laane 9 punktiga.

43:36

Teine poolaeg on alanud!

49:41

Keith Benson viskab kaks punkti ja paneb siis Ezerskise viskele võimsa kopa.

54:47

Veideman ja Bubalo vahetavad kolmeseid.

64:54

Kalev/Cramo on kolme veerandaja järel mängu kontrollimas. Petšerov on kalevlaste resultatiivseim 15 punktiga.

75:62

Kalev/Cramo ei näita märke, et nad võiksid edu ära anda. Mängu lõpuni 6.08.

82:67

3.40 enne mängu lõppu on Kalev finaalikohas kinni.

94:71

Midagi raputavat ei toimunud ka viimastel minutitl ja Kalev/Cramo teenivb hoolimata krobelisest algusest kindla 94:71 võidu.

Esimeses kahes mängus on oma võimu kindlalt maksma pannud valitsev meistermeeskond. Seeria esimest mängu alustati natukene ärevalt, kaotades avaveerandi 12:20, kuid teise veerandajaga, mille Alar Varraku juhendatav meeskond võitis 31:9, otsustati mängu saatus ära ja teisel poolajal Raplale võimalust ei jäetud. Lõpptulemuseks 78:56.

Teisipäeval Raplas toimunud teises kohtumises ei aidanud Cramo vastu ka tulihingeline Rapla publik, kelle ees näitas Kalev head visketabavust (kahesed 50%, kolmesed 52%). Juba pärast esimest veerandaega, mis lõppes Kalevi 35:12 eduseisuga, oli selge mängu võitja ning vahepeal edu 39 punktile kasvatanud Cramo jäi mängu lõpuks peale 33 punktiga, 91:58.