Tarvas seljatas Rocki, finalisti selgitab otsustav viies mäng

Korvpalli meistriliiga selle aasta teine finalist võinuks selguda täna, kui Rakvere Tarva ja TÜ/Rocki poolfinaalseerias mängiti neljas mäng. Selle võitis aga Tarvas 89:81 ja viigistas seeria üldseisu 2:2-le. Seega otsustab Kalev/Cramo finaalivastase homme Tartu Ülikooli spordihoones peetav otsustav kohtumine. Tarva parim oli taas 28 punktiga Brandis Raley-Ross, Reinar Hallik lisas 18 punkti. Rockile tõi Tanel Sokk 25 punkti.

Rakvere Tarvas - Tartu Rock 89:81

Tarvas: Raley-Ross 28 p, Hallik 18 p + 7 rs, Umbraško 14 p, Haughton 11 p, Span 6 p, Laur 5 p, Paiste 4 p, Brooks 3 p

Rock: Sokk 25 p, Dorbek 12 p, Kurbas 12 p, Talts 11 p + 10 lp, Kriisa 9 p, Toome 4 p, Meister 3 p, Petrukonis 3 p, Doronin 2 p

TARVAS - ROCK

-

Rakvere spordihoone saali on kogunenud taas palju pealtvaatajaid.

10:11

3.36 veerandaja lõpuni. Tarvas võtab aja maha. Korvid tulevad mõlemale poolele üsna raskelt.

14:13

Andres Sõber teeb täna julgemaid vahetusi. Platsile tuli Siim Laur

14:17

Haughtonil on juba kolm viga ja see on Tarva jaoks halb

19:17

Kolmene Umbraškolt ja kiirrünnaku lõpetamine Laurilt ning Rakvere publik hullub.

28:22

Hallikul on ka juba kolm viga. Tarvas ei lase küll tartlastel saada korvi alt kergeid punkte, kuid pikkadel meestel koguneb kiiresti liiga palju vigu.

30:22

Kohtunikud teevad kummalise otsuse ja annavad Brooksile ebasportliku vea. Valus otsus. 5.14 jääb veerandaja lõpuni.

30:26

Rock saab punkte vabavisetest.

30:32

Kolmesed Sokult ja Kriisalt ning see tähendab Rocki 10:0 vaehspurti. 3.03 veerandaja lõpuni. Tarvas võtab aja maha.

39:36

Rock pole täna suutnud lauas mäekõrguselt valitseda. Võrdsele mängule on aidanud kaasa ka Tarva hea kolmeste tabavus - 12st kaugviskest on tabanud 7

39:36

Algas teine poolaeg

39:40

Kõigest poolteist minutit on mängitud ja Tarvas võtab aja maha. Rock sai kaks korvi liialt kergelt

51:49

Toome saab neljanda vea. Taltsil oli juba varem kolm viga.

69:65

Tarvas harutab Rocki kaitse eeskujulikult lahti ja Haughton jääb korvi alla täitsa vabaks

Kurbas eksib ja Toome teeb lauavõitluses oma viienda vea!

71:65

Špan eksib kolmesel, kuid Hallik võtab ründelauapalli ja leiab korvi alt täiesti üksinda jäetud Paiste

Mõtlemisaeg Rockilt, mängida jääb 5.13

74:65

Umbraško eksib, kuid Raley-Ross lükkab lauapalli korvi ja saab veel ka vea. Vabavise juurde ning Tarva edu on juba üheksa punkti!

74:67

Raley-Ross saab neljanda vea, neli viga on ka Paistel, Haughtonil ja Hallikul. Doronin tabab mõlemad vabavisked. Mängida neli minutit

76:67

Taas Hallik

76:69

Paiste saab Tanel Soku vastu viienda vea, mängida 2.59. Sokk tabab mõlemad vabavisked.

78:69

Hallik on pidurdamatu, nowitzkilik tagasihüppelt vise tabab samuti!

82:73

Umbraško mängitakse vabaks ja lätlane tabab, 1.01 mängida ning Rock võtab aja maha, aga see vist enam ei päästa

82:75

Dorbek tabab kiirelt, Sokk teeb sama kiirelt Raley-Rossile vea

83:75

Tarva tagamees tabab kahest ühe

83:77

Dorbek tabab jälle, kuid teeb siis viienda vea Haughtoni vastu, mängida 43 sekundit

85:77

Haughton tabab mõlemad!

85:79

Sokk upitab palli korvi, Haughton läheb pealt panema, aga vajutab mööda!

85:81

Kurbas toob veel kaks punkti Rockile, vahe ainult neli ja mängida 20 sekundit! Veel üks mõttepaus

Rock üritab teha viga Umbraškole, aga lõpuks tehakse see siiski Raley-Rossile, kes on täna eksinud kaheksast vabaviskest neljal

87:81

Seekord paneb Ross aga mõlemad kindlalt sisse!

Petrukonis teeb jooksu ja Tarvas on selle mängu võitnud! 12 sekundit mängida

89:81

Sokk teeb viienda vea, Špan tabab mõlemad vabavisked

MÄNG LÄBI!

Tarvas viigistab seeria 2:2-le ja finalisti selgitab homne otsustav mäng Tartus

Enne mängu: Seeria algas üllatusega, kui Brandis Raley-Rossi juhtimisel alistas Tarvas võõrsil teisel lisaajal Rocki 84:81. Viimaste aastate ühes mälestusväärsemas mängus viskas Ross võitjate kasuks 41 punkti ja võttis 13 lauapalli.

Teine mäng, seekord Rakvere koduväljakul, oli sarnaselt esimesel ka pingeline ja võitja otsustati alles viimasel veerandi. Peale jäi TÜ/Rocki meeskond tulemusega 71:65. Kolmandas mängus Rock Tarvale palju võimalust ei jätnud ja võitis 86:73.

Seeria neljandale mängule vastu minnes on murepilved jõudnud TÜ/Rocki kohale. Augustas Peciukevicius on vigastusega väljas ning Rocki füsioterapeut Martin Vahimets sõnul on lootus, et teda saab kasutada finaalmängudel. Rakverele tuli aga häid uudiseid. Kolmandas kohtumises perekondlikel põhjustel mitte osalenud Juris Umbraško on tiimi juures tagasi. Lisaks andsid arstid mänguloa Mario Paistele, kes senimaani pole üheski poolfinaalmängus kaasa löönud.