Rock alistas otsustavas mängus napilt Tarva ja pääses raske seeria järel finaali

Täna sai selgeks Eesti korvpallimeistrivõistluste teine finalist, kui Tartu Rock ja Rakvere Tarvas kohtusid poolfinaalseeria viiendas mängus, napi 60:57 võidu sai Tartu meeskond.

Rock jäi kodusaalis avaveerandi järel 14:17 kaotusseisu, poolajaks oldi omakorda 35:34 juhtimas. Kolmandal veerandajal jätkus tasavägine mäng, aga kolmekümne mänguminuti järel oli Tartu kaotamas 44:45. Põnevaks kujunenud kohtumise lõppseis jäi aga Rocki kasuks 60:57.

Võitjate parimana viskas täna Tanel Sokk 18 punkti, Tarva suurimaks skoorijaks oli 16 silmaga panustanud Brandis Raley-Ross.

Mängu käik:

Tere õhtust korvpallisõbrad! Eesti meistriliiga poolfinaalseeria Rock-Tarvas otsustava matši alguseni on jäänud 25 minutit.

Tartu ülikooli spordihoones on veel vabu kohti küllaga, aga suure mängu pinget ja elevust on juba tunda. Eilse neljanda kohtumise Tarvale lõpuks suhteliselt kindlalt kaotanud Rock on psühholoogiliselt raskes seisus, sest viimati jäädi finaalist välja 2003. aastal.

Toona kaotati poolfinaalis lõpuks meistriks tulnud Tallinna Kalevile. Praegustest Rocki mängijatest esindas Tartu klubi siis Marek Doronin, Kalevit aga Janar Talts ja Valmo Kriisa.

Mängu alguseni on jäänud 7 minutit.

Algviisikud: Rock: Tanel Sokk, Gert Dorbek, Tanel Kurbas, Janar Talts, Joosep Toome. Tarvas: Jan Špan, Brandis Raley-Ross, Juris Umbraško, Reinar Hallik, David Haughton.

Nüüd on saal juba praktiliselt täis.

Ja kohtumine on alanud! Lahtiviske võidab Talts ja pall Rockile.

0:3

Raley-Ross viib Tarva ette.

0:5

Umbraškolt kaks punkti juurde.

0:5

Talts ja Toome saavad Tarva meestelt mitu kulpi järjest. Mängitud on 3.30 ja Rock nulli peal. Tartu klubi peatreener Gert Kullamäe võtab aja maha.

3:5

Taltsilt kaugvise.

5:7

Haughton toob Tarvale korvi alt punktilisa, Rocki vahetusest sekkunud tsenter Karolis Petrukonis vastab kahe vabaviskega.

12:11

Kurbas teeb ilusa läbimurde. Esimest veerandaega mängida alla kahe minuti.

12:13

Hallik tabab talle omase tahakaldega viske.

14:17

Španilt osav läbimurre, aga veerandaja lõpetab Tartu noorema põlvkonna palluri Kristen Meisteri täpne vise kuuelt meetrilt.

14:17

Rock on hädas skoorimisega, aga ka Tarvas pole veel nii head rütmi leidnud kui eile.

14:19

Raley-Rossilt korvi alt veel kaks silma.

16:27

Haughtonilt Špani söödust veel kaks punkti juurde. Nüüd sujub Tarval juba kõik ideaalilähedaselt.

18:27

Dorbekilt kaks vabaviset. Poolajani 7.21.

18:27

Nüüd pole juba kaks minutit punkte visatud.

20:27

Sokk viskab siiski sisse.

20:27

Esimest korda seeria jooksul tuleb Rocki poolelt mängu vigase põlvega väljas olnud Timo Eichfuss.

23:27

Sokult kolmene. Poolajani 3.20.

26:29

Kriisa kaugvise toob Rocki vaid punkti kaugusele, aga kohe vastab Špan.

30:29

Kriisa viib Rocki juhtima. Esimest poolaega jäänud mägida alla minuti.

35:34

Poolaja  lõpus läks tulistamiseks! Raley-Rossi kolmesele vastab viimase sekudi kaugviskega Kriisa.

35:34

Kriisa kolm järjestikust kolmest Rocki peaasjalikult tagasi tõigi. Lõpuks läks hoogu ka Sokk. Kriisalt poolajaks 9 ja Sokult 7 punkti. Tarva poolelt on Raley-Rossil koos 13 ja Haughtonil 8 punkti.

35:34

Kohe algab teine poolaeg.

35:36

Špan viib taas juhtima Tarva.

35:36

Joosep Toome surub korvi alt palli mööda.

37:36

Eichfussilt kaks punkti.

40:36

Sokk tabab kolmese ja Tarva juhendaja Andres Sõber on sunnitud aja maha võtma.

42:38

Eichfussilt veel korvi alt kaks punkti.

42:41

Raley-Rossilt kolmene.

42:43

Julius Brooks paneb Raley-Rossi korvi kohale söödust eriti võimsalt pealt! Kolmanda veerandaja lõpuni 3.37.

42:43

Kriisa (!) paneb kaks vabaviset mööda.

44:43

Sokk tabab kahest vabaviskest kaks. Kolmanda perioodi lõpuni 2.21.

44:45

Hallikult kaks rasket punkti.

44:45

Kolmas veerandaeg läbi!

44:45

Reinar Hallik saab lauavõitluses neljanda vea.

46:45

Joosep Toome saab lõpuks oma punktiarve avatud.

48:45

Doronilt kaks tabavat vabaviset.

48:48

Umbraško paneb kolmese.

48:48

Valmo Kriisa saab paugu vastu nägu ja läheb pingile. Mängu lõpuni 7.37.

48:50

Španilt raske keskpositsioonivise. Kullamäe võtab aja maha.

48:52

Ka Haughton tabab viielt meetrilt.

48:54

Haughton surub palli jõuga ülevalt alla ja Rock on 5.15 enne lõppu hädas. Kullamäe kasutab taas minutilist mõtteaega.