Prins valiti vooru sümboolse meeskonna peatreeneriks

Igor Prins
Igor Prins Foto: Artur Sadovski

Viimase Eesti jalgpallimeistrivõistluste vooru sümboolse koondise tagaliinis on kõige tuntavamad FC Flora mõjud, sest raskes 1:0 võidumängus Viljandi Tuleviku üle teenisid sümboolses koosseisus koha väravavaht Stanislav Pedõk ning kaitsjad Gert Kams ja Karl Palatu.

Esimene andis Henri Anieri 55. minuti väravale söödu, teine päästis oma meeskonna korduvalt halvimast. Florale teravalt hambaid näidanud Tuleviku rivistusest oli parimaks kaitsetala Martin Taska.

Tallinna Levadia elas Paides üle ehmatuse, kui 7. minutil teenis punase kaardi väravavaht Martin Kaalma ja minut hiljem viis Mihail Ištšuk võõrustajad juhtima. Pärast Konstantin Nahki 34. minuti penaltit kindlustasid tiitlikaitsja edu Deniss Malov ja Vitali Leitan. Levadia võitis lõpuks 4:1.

Kolmandat kohta hoidev Narva Trans ei jätnud võõrsil Kohtla-Järve Lootuse vastu midagi juhuse hooleks ja võitis 4:0. Transi leegionärid Tomas Rimas ja Felipe Rodrigues pääsesid ka vooru valikusse.

Nõmme Kalju läks mängule FC Kuressaarega vastu raskete mängude foonilt, olles nädala jooksul viigistanud FC Levadiaga ja alistanud läti hiiu FK Ventspilsi. Meistriliiga parima väravaküti tiitli eest võitlev Juri Jevdokimov otsustas kohtumise saatuse juba 3. minutil, kindlustades 1:0 võidu ja kolm punkti Kalevile. Teist vooru järjest juhatab sümboolse koondise vägesid Igor Prins.

Sillamäe Kalevi 2:0 võit Tartu Tammeka üle hoiab idavirulased konkurentsis võitluses kolmanda-neljanda koha eest. Mängu parimaks tunnistatud Aleksandr Tarassenkov võtab koha sisse vooru koosseisu keskväljal.

Meistriliiga sümboolne koosseis koosneb väravavahist, neljast kaitsemängijast, neljast poolkaitsjast, kahest ründajast ja peatreenerist. Sümboolne koosseis koostatakse esmajoones vooru telemängu põhjal, kuid valikusse pääsevad ka igal mängul kohtumise parimaks mängijaks valitud pallurid. Mängijate positsioon sümboolses koosseisus võib olla erinev vastavas voorus oma koduklubi eest mängitud positsioonist.

Meistriliiga XXXI vooru sümboolne koosseis:

Väravavaht: Stanislav Pedõk (Tallinna FC Flora)

Kaitsjad: Gert Kams (Tallinna FC Flora), Tomas Rimas (Narva JK Trans), Karl Palatu (Tallinna FC Flora), Martin Taska (Viljandi JK Tulevik)

Poolkaitsjad: Sergei Terehhov (Nõmme JK Kalju), Deniss Malov (Tallinna FC Levadia), Aleksandr Tarassenkov (JK Sillamäe Kalev), Vitali Leitan (Tallinna FC Levadia)

Ründjad: Felipe Rodrigues (Narva JK Trans), Juri Jevdokimov (Nõmme JK Kalju)

Peatreener: Igor Prins (Nõmme JK Kalju)