Klavan aitas Augsburgi dramaatilise võiduni Müncheni Bayerni üle

Ats Kuldkepp
Ragnar Klavan (rohelises) Müncheni Bayerni vastu.
Ragnar Klavan (rohelises) Müncheni Bayerni vastu. Foto: CHRISTOF STACHE/AFP

Saksamaa jalgpalli Bundesligas sai ülimalt magusa võidu Eesti koondise keskkaitsja Ragnar Klavani koduklubi Augsburg, kes alistas võõrsil 1:0 juba Saksamaa meistritiitli kindlustanud Müncheni Bayerni.

Kohtumine sai täistuurid sisse 13. minutil, kui Bayerni väravavaht Pepe Reina jooksis pikali head väravavõimalust omanud Augsburgi ründaja Raul Bobadilla ja sai punase kaardi. Nii pidi Bayerni juhendaja mängu panema ikkagi esiväravavahi Manuel Neueri, kellele loodeti anda puhkepäev.

Augsburg teenis olukorrast ka penalti, aga hollandlane Paul Verhaegh lõi posti.

Augsburg suutis vähemuses mänginud Bayerni vastu siiski värava kirja saada, tabamuse autoriks märgiti 71. minutil Bobadilla. Klavan tegi kaasa kogu kohtumise.

Klavani koduklubi tõusis tabelis 32 mänguga kogutud 46 punktiga viiendale kohale, ent 45 punkti peal olev Schalke on ühe mängu vähem pidanud. Kokku peavad kõik meeskonnad 34 mängu. Viienda koha saaja pääseb Euroopa liiga alagrupiturniirile, kuues koht saab õnne proovida kvalifikatsioonis.

Kuigi Bayern on Bundesligas konkurentidest püüdmatus kauguses, pole suurklubi seis sugugi roosiliine. Kui lisaks Bundesliga matšidele sisse arvestada karikavõistluste- ja Meistrite liiga mängud, oli kaotus Augsburgile juba Bayernile neljas järjestikune. Neist valusaimas jäädi kolmapäeval Meistrite liiga poolfinaali avakohtumises võõrsil 0:3 alla Barcelonale.