U20 noortekoondis mängis Rootsiga viiki

Korvpall.
Korvpall. Foto: Marko Saarm

Solnas peetud U20 maavõistlusmängudes Rootsiga on reede järel seis üks-üks. Eesti noormehed pidid tunnistama kaheksapunktist kaotust kuna neiud olid täna nelja punktiga paremad. Laupäeval peetakse korduskohtumised.

Eesti noormehed ei alustanud kuigi hästi. Kuidagi ei suudetud taltsutada põhjanaabrite viskeindu ning poolajaks oli Rootsi ees 53:40. Teisel poolajal kaitse paranes, ka enda rünnak ja eriti visked läksid paremaks ning lõpus tuldi Rootsile aina lähemale - seis lõpuks siiski meie poolt vaadates 75:83.

Eesti kaotas laua napilt - 37-41, korvisöödud kaotasiem suurelt 13-27, pallikaotused 18-19. Kahesed Eesti kasuks 55 vs 50 %, lauapallid 33 vs 36 %, vv 60 vs 62 %

Siim-Markus Post, kes siinsamas Nordic Cupil tegi täna kaasa ka U18 eest, tõi 18 punkti, Maik-Kalev Kotsar (pildil) 17+6lp, Jaagup Russak 10p ja Ron-Arnar Pehka 8 silma

Varem koosseisus ära toodud Jaan Puidet Solnasse siiski ei sõitnud

Neidude U20 koondis, mida on täiendatud paari pisut vanema mängijaga, oli Rootsist täna parem 60:56. Eestil oli ka suuremaid edunumbreid ses mängus, nagu poolajal - 35:24 ja ka hiljem

Lõpu eel läks asi närviliseks ning lõpus suudeti tänu kogenumatele eesotsas Birgit Piiburiga vajalikud punktid ära noppida.

Eesti jäi alla mitmes põhiskaalas: laud Rootsile 42-32, korvisöödud 8-5, pallikaotusi meil 18 Rootsi 22 vastu. Kuid visetel olime paremad: kahesed 39 vs 33 %, kolmesed 40 vs 29 %, vv 64 vs 58 %.

Birgit Piibur tõi 18+5+2, Kadri-Ann Lass 12+6lp, jane Svilberg 11+8lp, Annika Köster 10p. Kõige enam mänguaega sai kõige vanem - Marit Maaring (23 a), kelle põhitöö oli pärssida kaitses rootslaste mänguisu.