Rock lõpetas kodusaalis Kalevi võimsa seeria ning finaal on 1:1 viigis

Korvpalli Eesti meistrivõistluste finaalseerias lõppes Kalev/Cramo ülipikk võiduseeria - viimaste aastate finaalides oli Kalev võitnud Rocki vastu koguni 17 kohtumist järjest. Täna õnnestus Tartul kodusaalis võtta 68:61 võit ning seeria on nüüd 1:1 viigis.

Rocki poolt tegi särava esituse 21 punkti visanud Tanel Kurbas. Kahekohalise punktisummani jõudis ka 18 minutit mänginud Kristen Mietser, kes viskas kümme silma. Kalevi parimana viskasid Scott Machado ja Keith Benson kumbki 17 punkti.

Mängu käik:

Tere õhtust! Eesti korvpallimeistrivõistluste teine finaalmäng Tartu Ülikool/Rocki ja BC Kalev/Cramo vahel on algamas vähem kui 15 minuti pärast.

Algviisikud: Rock: Tanel Sokk, Gert Dorbek, Tanel Kurbas, Janar Talts, Karolis Petrukonis. Kalev: Scott Machado, Rain Veideman, Gregor Arbet, Erik Keedus, Keith Benson.

Pealtvaatajaid on täna Tartu Ülikooli spordihoones pisut vähem kui neljapäeval.

Petrukonis asendab Rocki keskmängija positsioonil algviiskus seega Joosep Toomet.

0:0

Ja mäng algas! Lahtihüppest pall Rockile.

6:10

Petrukonis teeb korvi alt Bensonile ära, aga Benson vastab samuti kahe punktiga.

9:12

Keedus petab Taltsi õhku ja tabab, aga Kurbas toob kolmesega Rocki taas lähemale. Kalev on esimese viie minutiga tabanud kõik kuus kahepunktiviset.

9:14

Benson tabab kaks vabaviset.

9:16

Bensonilt keskpositsioonivise.

9:16

Valmo Kriisa kaotab palli ja saadab siis kohe Martin Dorbeki vabaviskejoonele.

9:18

Dorbek tabab mõlemad. Esimese veerandaja lõpuni 2.11.

11:18

Timo Eichfuss mängib üle Mindaugas Kupšase.

13:20

Martin Dorbeki ja Kristen Meisteri korvid lõpetavad esimese veerandaja. Kalevi resultatiivseim oli esimesel veerandajal Benson 8 punktiga, Rockil 5 punktiga Kurbas.

13:20

Teine veerandaeg on kohe algamas. Pausi ajal austati väljakul Tartu võistkondade ridades Eesti meistriks tulnud mehi ja naisi.

15:20

Tanel Sokk korvi alt.

15:22

Armands Škele kiirrünnakust.

17:22

Kristen Meister tabab keskpositsioonilt.

19:22

Doronilt poolhaak.

21:22

Sokk vähendab Rocki kaotusseisu ühe punkti peale ja Kalevi peatreener Alar Varrak võtab aja maha. Poolajani 6.24.

21:22

Rocki kolmesed on 11-st 1, Kalevil 7-st 0.

23:22

Toome viib Rocki juhtima.

23:22

Alar Varrak lülitab mängu Oleksi Petšerovi, kes esimeses kohtumises kaasa ei teinud.

24:22

Taltsilt üks vabavise.

24:24

Petšerov saab kahtlase vile toel kohe vabaviskejoonele ja tabab mõlemad.

26:24

Kalevi mängijad lükkavad palli oma korvi, punktid lähevad kirja Joosep Toomele. Poolajapausini 3.26.

26:24

Kalev on teisel veerandajal visanud vaid 4 punkti.

26:24

Machado ei suuda viie sekundiga palli audist välja sööta.

26:24

Joosep Toome teenib ründevea ja pall uuesti Kalevile.

26:26

Machado tabab kaks vabaviset.

26:26

Rocki poolt lülitub mängu Saimon Sutt, kes asub mängujuhi kohale.

28:26

Doroninilt kaks vabaviset.

28:26

Möllu on kõvasti, aga kumbki meeskond ei suuda palli korvi saada ja mängijad eelistavad hoopis jookse teha. Poolajani 1.36.

30:26

Gert Dorbek korvi alt.

31:26

Kurbaselt üks vabavise.

33:26

Gert Dorbeki kaks vabaviset lõpetavad esimese poolaja. Teise veerandaja võitis Rock 20:6.

33:26

Rocki resultatiivseim oli esimesel poolajal Tanel Kurbas 6 punktiga, Kalevile on Keith Benson toonud 8 silma.

33:26

Mõlemad tiimid on endiselt hädas kaugvisetega - Rockil on see näitaja 15/1, Kalevil 10/0. Kokku on seega tabatud hämmastavad 25-st 1!

33:26

Senise mängu võtmesõna on Rocki kaitsemäng. Teisel veerandajal vähendati miimimumini Kalevi kiirrünnakuvõimalused ja just need olid Tallinna klubi trumbiks esimeses mängus.