Maavõistlus Rootsiga jäi viiki

Korvpall.
Korvpall. Foto: Marko Saarm

U20 B-divisjoni korvpalli EM-turniiriks valmistuv Rootsi meeste juunioride koondis pidas kontrollmänge Rootsiga.

Solnasse sõitis üheksa noormeest (ülesantuist kogenuim, 23-aastane Jaan Puidet siiski ei sõitnud) ning 11 neidu, kelle puhul tegu on B-koondise ettevalmistustsükli esimese etapiga sügiseseks, mil A-koondis alustab EM-valikmängudega, vahendas basket.ee.e

Nii juhtuski, et hõre noormeeste koondis Rootsile päriselet vastu ei saanud. Kui reedel oli Rootsi parem 83:75 (meeskonda oli meil täiendatud U18 mängujuhi Siim-Markus Postiga), siis laupäeval pidime tunnistama Rootsi 77:59 paremust.

Koondis mängis mõlemas mängus kaheksakesi. Teises mängus kaotati poolaeg 20:42, teisel poolajal kaotusseis pisut vähenes. Laud kuulus taas Rootsile – sedakorda 32-23, korvisöödud 10-6, pallikaotusi meil 16, Rootsil 10. Kahesed tabasid Eestil 46 % Rootsi 52 % vastu, kolmesed 42 vs 37 %, vv 69 vs 68 %.

Silver Jurno tõi 17+5lp, Maik-Kalev Kotsar 11+5lp, Karl-Martin Kask 9p, Jaagup Russak ja Ron-Arnar Pehka 6 p.

Neidude U20 koondis vedas Rootsiga kaks päeva vägikaigast. Eile läks lõpp veel peenikesemaks kui üleeile (60:56). Tänu Birgit Piiburi vabavisetele neli sekundit enne lõppu oli Eesti lõpuks ees 57:56 (32:23). Viimase veerandi Eesti kaotas 9:17.

Laud Rootsile 50-35, korvisöödud meile 14-12, pallikaotusi Eestil 10 Rootsi 18 vastu. Kahesed 40 vs 39 %, kolmesed 11 vs 26 %, vv 75 vs 44 %.

Birgit Piibur tõi 13+5+2, Annika Köster 10+3+4, Marit Maaring 10+4+3 ja Kadri-Ann Lass 10+8lp.

U20 naised (see on B-koondisele siiski tinglik nimetus, sest kolm mängijat olid ses koosseisus vanemad kui 20 - toim.) naasevad Solnast kahe tujutõstva võiduga, millega on hea suvele ja Põhjamaade mv-le Kopnhaagenis vastu minna.