Rock alistas taaskord Kalev/Cramo ja on tiitlist vaid võidu kaugusel

Eesti korvpallimeistrivõistluste finaalseeria neljandas kohtumises alistas Tartu Rock võõrsil 77:61 Kalev/Cramo ja asus nelja võiduni mängitavat seeriat mängudega 3:1 juhtima.

Rocki kasuks viskasid Tanel Kurbas 21, Tanel Sokk 12 ja Gert Dorbek 10 punkti. Kalevile tõid Keith Benson 21, Armands Škele 12 ja Scott Machado 10 silma.

Seeria viies kohtumine peetakse reedel Tartus.

Mängu käik:

Kalev/Cramo - Rock

Tere õhtust! Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool/Rocki vahel peetava korvpalli Eesti meistrivõistluste finaalseeria neljanda finaalmängu alguseni jääb 15 minutit.

Rockil ei mängi kindlasti leedulasest tagamees Augustas Peciukevicius, kes on pingil erariietes. Eelmises kohtumises üritas ta reievigastuse kiuste kaasa teha, aga üle paari minuti ta vastu ei pidanud.

Algviisikud: Kalev: Scott Machado, Armands Škele, Gregor Arbet, Erik Keedus, Keith Benson. Rock: Tanel Sokk, Valmo Kriisa, Tanel Kurbas, Timo Eichfuss, Joosep Toome.

Mäng on alanud!

0:0

Kalev toob poole minuti järel Keeduse asemel sisse Oleksi Petšerovi.

4:7

Eichfuss teeb Škele vastu korvi all ära.

4:9

Kurbas viielt meetrilt. Esimese veerandi lõpuni 6 minutit.

6:9

Benson tabab kaks vabaviset.

6:11

Vahetusest sekkunud Janar Talts vikab korvi alt kaks punkti juurde.

6:14

Kurbas kolmene.

9:14

Petšerov vastab samaga.

9:14

Esimestel minutitel on haaranud kerge initsiatiivi Rock, aga sellest põnevamadki on treenerite käigud. Gert Kullamäe vahetas algviisikus üllatuslikult sisse Timo Eichfussi, Alar Varrak eksperimenteerib kubemevigastusega hädas oleva Petšeroviga.

11:14

11:19

Juba 10 punkti kogunud Kurbas tabab korvi alt ja lisab siis veel kolmese otsa. Esimese veerandaja lõpuni 3.44.

12:23

Eichfuss tabab korvi alt ja Petrukonis paneb Machadole võimsa kulbi.

14:25

Machado ja Gert Dorbek vahetavad korve.

14:27

Petrukonis kaks vabaviset.

14:27

Rock võidab esimese veerandi 13 punktiga, Kalev on hädas nii kaitse kui rünnakuga. Petšerov suudab vajalikke punkte visata (seni 5), aga aasta kaitsemängija valimistel ei saaks ta ühtegi häält.

14:27

Rocki resultatiivseim on endiselt Kurbas 10 punktiga.

14:27

Algas teine veerandaeg!

14:29

Eichfuss lisab veel kaks punkti korvi alt.

14:31

Tanel Sokk korvi alt.

14:33

Sokk veelkord.

16:33

Veideman toob lõpuks Kalevile punkte ja Eichfuss teeb ründevea.

16:35

Toome murrab läbi.

16:35

Kalevlased on šokis - Martin Dorbek ja Erik Keedus viskasid kahel rünnakul järjest palli meetri võrra korvist mööda.

16:35

Mängitud on ainult 13 minutit ja Rockil on koos juba 35 punkti. Kahepunktiviskeid on Rockil tabatud koguni 14-st 11, lauapallides juhitakse 18:5.

16:37

Toome tabab kaks vabaviset.

16:40

Sokk tabab kolmese.

16:42

Eichfussilt veel kaks punkti, seekord võttis ta ette 217 cm pikkuse Mindaugas Kupšase.

16:42

Talts teeb oma kolmanda vea.

21:42

Keeduse vabavise ja Škele kaks korvi toovad Kalevi lähemale. Poolajani 4.52.

23:42

Škele võtab palli vahelt ja realiseerib kiirrünnaku.

23:44

Kurbaselt raske korv.

23:46

Gert Dorbek vabaviskejoonel: kahest kaks. Poolajani alla kahe minuti.

25:46

Benson saab mitme katse järel palli korvi.

27:46

Toome paneb kaks vabaviset mööda, vasturünnakul tabab Benson kahest kaks.

29:46

Arbet korvi alt.

29:48

Kurbas kaks vabaviset.

31:48

Benson surub Kurbase vastu palli korvi ja esimene poolaeg on läbi.

31:48

Rock lasi Kalevi esimese poolaja lõpuminutitel lähemale ja päris surnud kalevlased veel kindlasti ei ole.

31:48

Rockile on Kurbas toonud 14, Sokk on lisanud 9 ja Eichfuss 8 punkti. Kalevi poolt on Benson visanud 11 ja Škele 8 punkti.

31:48

Visketabavused: Kalevil on kahesed 28-st 10 ja kolmesed 11-st 1, Rockil kahesed 19-st 13 ja kolmesed 10-st 4.

31:48

Teine poolaeg on algamas kahe minuti pärast.

36:48

Rock pole 3 ja pool minutit punkte visanud ja Kullamäe võtab minutilise vaheaja.

41:56

Kriisa ja Sokk tabavad kaks kolmest ja Rock taastab enam-vähem turvalise eduseisu. Kolmanda veerandi lõpuni 4.09.