Eesti võrkpallikoondis alistas Rootsi ja tegi suure sammu EMi suunas

Eesti meeste võrkpallikoondis alistas Tondiraba jäähallis peetud Euroopa meistrivõistluste valiksarja otsustava ringi avamängus 3:1 Rootsi. Avageim kaotati kindlalt 25:21, kolmes järgmises geimis võideldi aga otsustavatel hetkedel välja 26:24, 28:26 ja 25:23. See tähendab, et 31. mail peetavas korduskohtumises piisab Eestile EM-pileti kindlustamiseks vaid kahe geimi võitmisest. Eesti parimana tõi Oliver Venno 24 punkti, Ardo Kreek lisas 12 punkti.

Mängu käik: (Eesti - Rootsi)

Eesti algkoosseis: Oliver Venno, Keith Pupart, Martti Juhkami, Ardo Kreek, Kert Toobal, Andri Aganits ja libero Rait Rikberg.

Rootsi algkoosseis: M. Nilsson, Sundberg, W. Nilsson, Dardan, Viktor, Linus ja libero Anton

Mäng on alanud!

Esimesele puhkepausile minnakse Rootsi napil 8:6 eduseisul, kohtumine on seni kulgenud punkt-punktis.

Rootsi pääseb 12:8 ette, Venno toob hea rünnakuga punkti, kuid Nilsson vastab ning Rootsi edu on 13:9

Eestil ei suju avageimis asjad nii nagu võiks. Rootsi liider Marcus Nilsson on seni täiesti pidurdamatu ja kõik tema löögid jäävad maha, meie blokk ei toimi. Lisaks pommitab Nilsson Eestit võimsate servidega. 10:16 kaotusseisust on juba keeruline välja tulla.

Saalis on silma järgi hinnates umbes 2500 pealtvaatajat ehk pool Tondiraba saalist on täis.

Pika punkti jooksul saab Eesti mitu korda pommitada, kuid rootslased on kaitses head ning vahe püsib endisena, Rootsi ees 20:14.

Lisaks sellele, et rootslaste rünnakuid ei suudeta pidurdada, tehakse ka ise palju vigu. Eesti teeb vahetuse, Juhkami asemel sekkub Robert Täht, kes kohe ka punkti toob. Rootsi liigub siiski kindlalt avageimi võidu suunas, nende edu on 23:16.

Nilsson ründab auti ja eestlased on kaks korda hästi blokis, neli punkti järjest Eestile ning seis on 19:23. Rootslased võtavad mõtlemisaja.

Nilsson ründab ühese bloki vastu ja Rootsi võidab avageimi.

EESTI KAOTAB AVAGEIMI 20:25

Rootsi on seni servil väga hea olnud, Eestil on selles elemendis kõvasti parandamisruumi.

Nilsson tõi avageimis 10 punkti, Eesti edukaim oli 6 punktiga Venno.

Rootslased ründavad meie õnneks auti, kuid Eesti on ka teises geimis endiselt kaotusseisus 5:6. Pika punkti lõpetuseks ründab tagantliinist hästi Täht ja seis on 6:6 viigis.

Nilsson jätkab sama heas hoos nii väljakult kui servil, väga terava käega mees. Tema takistamisel tuleb midagi ette võtta.. Tähe sekkumine on õnneks ka Eesti meeskonda veidi elu sisse toonud.

Täht ründab hästi ja siis seisab kindlalt Eesti blokk ning pääseme 10:8 ette.

Nilsson ründab auti ja Eesti juhib teist geimi 15:11.

Nüüd väänas Täht hüppeliigest ja oli juba valmis mängust lahkuma, ent jätkab siiski. Nilssoni serviäss viigistab seisu 15:15.

Venno eksib rünnakul ja seis 21:21. Väga oleks vaja see geim kätte saada..

Venno pall jääb õnnega pooleks Rootsi poolele maha, Rootsi ühega peal 23:22. Siis soosib ka võrkpallijumal Vennot, kelle serv jääb Rootsile kättesaamatuks ja seis viigis 23:23.

Nilsson toob punkti Rootsile (24:23), ent Kreek viigistab 24:24.

Täht servimas ja punkt Eestile (25:24)!

Teine geim Eestile 26:24! Mängu üldseis 1:1.

Kolmas geim:

Rootsi pääseb Nilssoni rünnakute toel 5:1 juhtima ja Cretu peab taas Eesti poolel time-outi võtma. Nilssoni arvel juba 20 punkti.

Esimesele tehnilisele vaheajale minnakse Rootsi 8:4 eduseisul.

Nüüd on Eesti mängus taas tunda ebakindlust, tõsted ei leia mitu korda järjest sihtmärki ja Rootsi saab 11:7 eduseisu.

Pika pallivahetuse võidab Eesti, ent rootslastel ikka korralik eduseis (13:9).

Tähe ässpallingu järel võtab Rootsi mõtlemisaja, seis 15:11 Rootsile.

Täht toob raske punkti Eestile, ent kaotusseis on 14:18.

Juhkami Tähe asemele tagasi mängu, sest Täht tegi kukkudes käele liiga, Vennolt võimas blokk! (15:18).

Hea kaitse ja Venno rünnakute toel saadakse vahe ühe punkti peale (17:18).

Tundub, et Täht pidi mängust lahkuma hoopis hüppeliigese vigastuse tõttu, mille sai teises geimis..jääkotid on Tähe käel ja ka jalal.

Rootsi toob aga pea kõik pallid kaitses üles ja pääseb 21:18 juhtima, time-out Eestile.

Nüüd võitleb Eesti kaitses kõvasti ja Kreek toob tempost punkti, vahe punkt! (20:21).

Juhkami lööb võrgu kohalt palli maha - 21:21!

Eesti blokk ja Eesti juhib 22:21!

22:22, rootslate rünnak jääb püüdmatuks, Nilsson servima..

Venno hoiab Eestit mängus! 23:22 ja Juhkami servima!

Nilsson toob aga Rootsile järjekordse punkti - 23:23.

Kreek esimesest tempost ja Eesti geimivõidule väga lähedal.(24:23)

Kreek eksib servil, viik 24:24.

Aganits lööb auti...25:24 Rootsile.

Ka rootslased eksivad servil, 25:25.

Punkt Rootsile 26:25.

Rootsi servib ja eksib, Venno toob punkti ja Eesti peal 27:26

28:26 toob geimi viimase punkti Venno ja Eesti läheb geimidega 2:1 mängu juhtima!

Neljas geim:

Eesti pääseb 3:1 juhtima , tundub, et ka Juhkami hakkab mängu sisse elama.

Vennolt serviäss, ent seejärel võrku, ka Juhkamilt serv pikaks, 5:3 Eestile.

Tholse rünnak viib Rootsi esimeseks tehniliseks time-outiks 8:7 juhtima.

Väga-väga raskelt tuleb kõik selles mängus..Kreek tempost ja Eesti peal 10:9.

11:11 Juhkami! Aga Nilsson taob kohe järgmisel rünnakul taas palli meie poolele maha.

Juhkami piki piiri ning seejärel ise servima..eksib kahjuks ja Rootsi kahega juhtimas (14:12).

Teisele tehnilisele pausile minnakse Rootsi 16:13 eduseisul.

Venno löögi järel vahe jätkuvalt kolm silma (14:17).

Taas Venno ja vahe kaks (16:18). Venno on täna hea olnud, loodame, et ta kestab mängu lõpuni

Juhkami toob veel Eestile punkti ja vahe üks punkt Rootsi kasuks (17:18), time-out!

Nilsson eksib ja viik jalul - 18:18.

Aganits esimesest tempost ja 19:19.

Publik saalis elavneb ja skandeerib Eesti, Eesti!

Juhkami on samuti hoogu läinud neljandas geimis, nurgaründaja viigistab 20:20.

Kreegi võimas blokk lõpetab pika pallivahetuse ja Eesti saab ette 21:20. Time-out.

Serviäss Vennolt! 22:20 Eestile.

Punkt Rootsile, 22:21, Eesti juhtimas.

Nilsson eksib otsustaval hetkel ja lööb auti! 23:21 Eesti peal.

Rootsile punkt, Pupart jääb võrgu kohal hätta..23:22 Eesti ees.

Rootslased eksivad servil ja Eesti mänguvõidust punkti kaugusel! (24:22)

Punkt Rootsile 24:23

Geim 25:23 Eestile ja kogu mäng 3:1!

Mängu eel:

«Plaan on lihtne: peame võitma. Kõik mängijad on väga keskendunud ja meeskonnavaim on väga hea,» lausus Eesti meeskonna peatreener Gheorghe Crețu. «Samas ei tohi me unustada, et Rootsi on tasemel meeskond ja seal on peale nende liidri Marcus Nilssoni teisigi tugevaid mängijaid. Nad harrastavad kiiret mängu ja on hea blokitööga,» lisas ta.

Tänases mängus on Eesti jaoks ülimalt oluline hea tulemuse saavutamine, kuna EM-finaalturniriile pääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes ja teiseks mänguks on koduväljakueelis rootslastel. «Meie eesmärk on saada kodus 3:0 või 3:1 võit ja kolm punkti. Peame algusest lõpuni oma mängule keskenduma ja jaksama kannatada ka raskeid hetki, kui neid peaks tekkima,» lausus Eesti meeskonna kapten Kert Toobal.

EM-ile pääseb meeskond, kes kogub kahe mängu kokkuvõttes enam punkte (3:0 ja 3:1 võit annavad kolm punkti, 3:2 võit kaks punkti võitjale ja ühe kaotajale). Juhul kui punktid on võrdsed, selgitab EM-ile pääseja 15 punktini mängitav kuldne geim. See, kas Eesti jõuab kolmandat korda EM-finaalturniirile, selgub järgmisel pühapäeval Rootsis Halmstadis toimuvas korduskohtumises.