Andi Noot võitis Soomes ja aitas Raimond Valleri võidule

Andi Noot.
Andi Noot. Foto: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Andi Noot jooksis täna Soomes Espoos Tähtikisat võistlustel 3000 meetri distantsil, mille võitis ajaga 8.15,54. Tuulistes oludes jäi isiklik rekord kuue sekundi kaugusele. 800 meetri jooksus, kus Noot aitas tempot teha, võidutses Raimond Valler 1.50,52-ga, kirjutab Jooksuportaal.ee.

3000 meetri jooksus tegi Noodale «jänest» soomlane Riku Marttinen, kes pidi 2000 meetrit vedama 5.25-ga, aga tugeva tuule tõttu ei suutnud ta enamat 5.33-st ja astus seejärel kõrvale. «Andi läbis pool võistlusmaad ehk 1500 meetrit 4.11-ga ja teise poole 4.04-ga, aga algus läks aeglaselt. Esimesed ringid kaeti 67 sekundiga,» jagas Jooksuportaalile muljeid kohapealt Andi Nooda treener Endel Pärn. «Jäin «jänesega» kahekesi ja hiljem üksinda. Tuul segas kõvasti. Kahju, et konkurents puudus ja tempomees oma tööd korralikult ei teinud. Siit saab edaspidi ainult paremaks minna,» lisas Andi Noot.

Riku Marttinen LahdA DNF

Ligi paar tundi hiljem startisid Noot ja Valler 800 meetri distantsil. Valler võitis jooksu, milles Noot aitas 500 meetrit talle tempot teha, ajaga 1.50,52. Nooda vedamisel läbiti esimene ring ehk 400 meetrit 52,8 sekundiga ja 500 meetrit 1.07-ga. «Lõpusirgel möödus soomlane Ville Lampinen Raimond Vallerist, kuid Valler sai talle kõrvale ja surus lõpuruudustikus rinna ette, edestades soomlast,» vahendas võistluspaigast Jooksuportaalile Andi Nooda treener Endel Pärn. Valler pidas oma lõpuaega avastardi kohta igati korralikuks tulemuseks.