Südikust näidanud Kontaveit võitis Eastbourne´i turniiri

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Foto: Sander Ilvest

Anett Kontaveit (WTA 185.) võitis täna Eastbourne’i 50 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga muruväljakutel peetava tenniseturniiri, kui sai finaalis 7:6(4), 7:6(2) jagu venelanna Alla Kudrjavtsevast (WTA 128.). Seejuures jäi eestlanna esimeses setis 3:5 ja teises 2:5 kaotusseisu, ent suutis end raskest olukorrast välja võidelda ning mõlemas setis kiire lõppmängu enda kasuks pöörata.

Mängu käik (Kudrjavtseva - Kontaveit):

Kontaveidi ja Kudrjavtseva kohtumine algab õige pea, hetkel teevad mängijad soojenduslööke.

4:2

Kudrjavtseva pallingul võidab esimese pallivahetuse küll eestlanna, ent geim läheb siiski vastasele

5:5

Venelanna kord servida. Kontaveit võidab esimese pallivahetuse ja juhib ka 40:15 ning murrab vastase pallingu!

5:6

Oma servil tegutseb Kontaveit samuti kindlalt ning suudab servi hoida nii, et vastane teenib vaid punkti

6:6

Ka Kudrjavtseva suudab oma servi seekord kindlalt hoida

6:6

Kiire lõppmäng:

Kiires lõppmängus asub venelanna 1:0 juhtima, ent Kontaveit viigistab ja asub omakorda 2:1 ette.

6:6

4:1 Kontaveidi edu kiires lõppmängus

6:6

Eestlanna juhtimas 5:2

6:7(4)

Kontaveit võidab kiire lõppmängu 7:4 ja seega ka avaseti!

6:7(4)

Teine sett:

1:0

Kudrjavtseva alustab servimist ja ülimalt pika ja tasavägise geimi võidab siiski venelanna

5:3

Eestlanna servigeimi asub juhtima Kudrjavtseva, ent Kontaveit suudab selle siiski võita

6:6

Nüüd on võistluse skooritablooga mingid probleemid ja skoor seisab 4:1 peal..vabandame..

6:7(2)

Olemas! Kontaveit võidab kiire lõppmängu 7:2 ning kogu mängu seega 7:6(4), 7:6(2).

Poolfinaalis alistas eestlanna ameeriklanna Julia Boserupi (WTA 212.) kahes setis 7:6 (7:2), 6:1.

Veerandfinaalis sai Kontaveit jagu prantslanna Oceane Odinist (WTA 142.) 6:3, 6:2 ja enne seda alistas ta hispaanlanna Georgina Garcia-Perezi (WTA 473.) 6:3, 6:2.