EM-finaalturniir paistab: võidukas Island kerkis alagrupi liidriks

Kolbeinn Sigthorsson (nr. 9) saadab palli Tšehhi koondise väravavõrku.
Kolbeinn Sigthorsson (nr. 9) saadab palli Tšehhi koondise väravavõrku. Foto: SCANPIX

2016. aasta jalgpalli EM-valiksarjas jätkab suurepärases hoos Islandi koondis, kes alistas eile hilisõhtul koduväljakul 2:1 Tšehhi ning kerkis sellega A-alagrupi liidriks.

Tšehhi asus 55. minutil Borek Dočkali tabamusest juhtima, kuid Aaron Gunnarssoni 60. ja Kolbeinn Sigthorssoni 76. minuti väravad tõid võidu Islandile.

A-alagrupis said võidu kirja veel Hollandi ja Türgi, kellest esimene alistas 2:0 Läti ja teine 1:0 Kasahstani.

A-alagrupi tabeliseis kuue vooru järel: 1. Island 15 punkti, 2. Tšehhi 13, 3. Holland 10, 4. Türgi 8, 5. Läti 3, 6. Kasahstan 1.

B-alagrupis sai magusa võidu Wales, kes alistas Gareth Bale’i 25. minuti tabamusest 1:0 Belgia koondise. Bosnia ja Hertsegoviina alistas 3:1 Iisraeli ja Küpros oli 3:1 üle Andorrast.

B-alagrupi tabeliseis kuue vooru järel: 1. Wales 14, 2. Belgia 11, 3. Küpros 9, 4. Iisrael 9, 5. Bosnia ja Hertsegoviina 8, 6. Andorra.

Eile mängiti veel ka H-alagrupis, kus tabeliliidrid Horvaatia ja Itaalia tegid esimese koduväljakul 1:1 viigi. Võõrustajad viis juhtima Mario Mandžukic, kuid viigi tõi tabloole Antonio Candreva täpne penalti. Samas grupis alistas Bulgaaria võõrsil 1:0 Malta ning Norra ja Aserbaidžaan tegid 0:0 viigi.

H-alagrupi tabelises kuue vooru järel: 1. Horvaatia 14, 2. Itaalia 12, 3. Norra 10, 4. Bulgaaria 8, 5. Aserbaidžaan 4, 6. Malta 1.