Ats Kuldkepp
Cristiano Ronaldo tähistamas väravat Armeenia vastu.
Cristiano Ronaldo tähistamas väravat Armeenia vastu. Foto: KAREN MINASYAN/AFP

Jalgpalli 2016. aasta EM-valikturniiri tänastes avakohtumistes pakkusid kõige silmapaistvamad esitused Portugali koondise superstaar Cristiano Ronaldo ja Poola täht Robert Lewandowski, kes lõid mõlemad kolm väravat ja aitasid oma koondised võidule.

Portugali alistas I-grupis 3:2 koduväljakul mänginud Armeenia. Armeenia läks kohtumist Marcos Pizzelli väravast 14. minutil juhtima, kuid Ronaldo kolm järjestikust väravat (29., 55., ja 58. minutil) viisid Portugali näiliselt turvaliselt 3:1 juhtima. 62. minutil teenis Tiago aga teise kollase kaardi ja Hrayr Mkoyani 72. minuti värav tõi mängu uut põnevust. Rohkem sihile siiski ei jõutud ja Portugal sai vajaliku võidu kätte.

Ronaldole oli see karjääri 31. kübaratrikk, koondises on neid juhtunud nüüd kolm.

I-grupi tabeliseis: Portugal 12 (5 mängu), Taani 7 (4), Albaania 7 (4), Serbia 1 (4), Armeenia 1 (5).

F-grupis sai neljanda järjestikuse kaotuse Soome, kes jäi teisipäeval sõprusmängus 0:2 alla ka Eestile. Täna kaotati kodus Ungarile 0:1, ainsa värava lõi 82. minutil Zoltan Stieber.

F-grupi tabeliseis: Rumeenia 13 (5 mängu), Põhja-Iirimaa 12 (5), Ungari 11 (6), Soome 4 (6), Fääri saared 3 (5), Kreeka 2 (5).

D-grupis võitis Poola seega Gruusiat koduväljakul 4:0. Poolakate avavärava lõi Arkadiusz Milik 62. minutil, lõplikult kindlustasid võidu aga Lewandowski 89., 90+2. ja 90+3. minuti väravad. Samas grupis tegid Iirimaa ja Šotimaa 1:1 viigi (38. Jonathan Walters - 47. John O'Shea omavärav).

D-grupi tabeliseis: Poola 14 (6), Šotimaa 11 (6), Saksamaa 10 (5), Iirimaa 9 (6), Gruusia 3 (6), Gibraltar 0 (5).