Eesti alistas Zenjovi väravate toel San Marino

Eesti jalgpallikoondis võitis EM-valikmängus 2:0 San Marino koondist. Terve päeva sadanud vihm taandus mängu eel ning kulus 35. minutit, kuni skoori avas Sergei Zenjov ja San Marino väravalukk sai lõpuks lahti muugitud. 63. minutil lõi Zenjov teisegi värava ja Eesti sai teenitud võidupunkti.

Eesti mängis koosseisus: 12-Mihkel Aksalu, 23-Taijo Teniste, 18-Karol Mets, 15-Ragnar Klavan, 19-Ken Kallaste, 6-Aleksandr Dmitrijev, 14-Konstantin Vassiljev (79. 16-Ilja Antonov), 2-Joel Lindpere (84. 5-Dmitri Kruglov), 7-Rauno Alliku, 9-Ats Purje, 10-Sergei Zenjov (89. 11-Ingemar Teever).

Varus: 1-Sergei Pareiko, 22-Pavel Londak, 3-Artur Pikk, 4-Maksim Gussev, 5-Dmitri Kruglov, 8-Henri Anier, 11-Ingemar Teever, 13-Siim Luts, 16-Ilja Antonov, 17-Markus Jürgenson, 20-Gert Kams, 21-Artjom Dmitrijev.

Pall on mängus!

4min

Mängu algus midagi üllatavat kaasa ei too. San Marino on kogu meeskonnaga oma poolel. Eesti kõigutab keskväljal palli ja otsib käike vastaste värava suunas. Enim elevust suudame esialgu tekitada vasaku ääre kaudu, kus tegutsevad Zenjov ja Kallaste

10min

San Marino  näitab, et pole Eestisse käega lööma tulnud ning teevad Eestile head pressingut, millega korduvalt pall endale võidetakse. Viimastel minutitel on mäng veidi liiga võrdseks muutunud

17min

Olukord kisub mitmel korral kriitiliseks. Aksalu peab mitmel korral otsustavalt sekkuma, et Eesti väravat puhtana hoida

23min

Klavan saab peaga väga healt kohalt löögile, kuid pall lendab väravavahile otse sülle. Müni hetk varem lõi peaga peale ka Alliku, kuid tema löök lendas üle

25min

Eesti suudab tekitada korraliku surve ning seekord pääseb peaga löögile Purje, kes suunab palli väravast mööda

30min

Vassiljev oli mängu alguses suhteliselt varjus, kuid üha enam hakkab pall temani jõudma ja kohe tekivad ohtlikud olukorrad

32min

Vassiljev leiab hea sööduga Zenjovi, kelle löögi väravavaht tõrjub. Alliku ei jõua tagasi põrkunud pallini

35min

1:0!!!!!!!!!!!!!! Zenjov viib Eesti juhtima. Lindpere tsenderdus leiab Zenjovi, kes palli kindlalt väravasse saadab!

40min

Pärast väravat on mäng veidi rahunenud. Eesti otsib sööte kaitseliini taha, kuid hetkel need edu pole toonud

43min

Klavani sööt leiab tsooni jooksnud Zenjovi, kes tõmmatakse karistusalas maha. Vile vaikib

45min

Esimene poolaeg on lõppenud

46min

Mehed on taas väljakul ja teine poolaeg käib

48min

Teniste tõuseb hästi rünnakule ning annab terava tsenderduse. Teise poolaja alguses ongi Eesti parem äär veidi aktiivsemalt alustanud

50min

Zenjov pääseb väravavahiga silmitsi, kuid hakkab sööduga Lindperet otsima. Pass jääb seekord aga kehvaks

52min

Kallaste lööb välisküljega palli ristnurga juurde posti, kust pall põrkas teise posti ning seejärel tagasi väljakule. Seejärel jõudis esimesena jaole Zenjov, kes palli täiega üle värava põrutas

57min

Alliku leiab hea sööduga Vassiljevi, kes pääseb karistusala joonelt löögile, kuid pall lendab napilt mööda

63min

2:0!!!!!!! Zenjov lööb teise värava. Pärast pikka Eesti pressingut annab Kallaste vasakult äärelt väga hea madala tsenderduse, mis jõuab Zenjovile, kes palli omakorda kindlalt väravasse lööb

70min

Vassiljev teeb vahelduseks ühe kauglöögi, mis üsna kindlalt üle lendab. Eesti hoiab mängu korralikult oma kontrolli all

74min

Kallaste ja Mets unustavad kahe peale San Marino ründaja ära, kuid õnneks läheb pealelöök mööda

79min

Eesti vahetab. Vassiljev välja, Ilja Antonov sisse

85min

Eesti vahetab: Lindpere välja, Kruglov sisse

88min

Viimane vahetus: Zenjov välja, Teever sisse

89min

Mängu lõpp midagi väga intrigeerivat kaasa pole toonud. Eesti hoiab palli, San Marino üritab kontrarünnakutega nõelata, kuid kodumeeskonna kaitse seisab hästi

90min

Kohtumine lõppeb Eesti 2:0 võiduga

Praeguseks on selge ka koondise tänane algkoosseis ja väravas alustabki Soomes suurepärast hooaega tegev Mihkel Aksalu. Algkoosseisus on ka poolkaitsja Konstantin Vassiljev, keda vahepeal segas vigastus. Keskkaitses alustab Ragnar Klavani kõrval aga Karol Mets.

Eesti koondise algkoosseis: Mihkel Aksalu, Taijo Teniste, Karol Mets, Ragnar Klavan, Ken Kallaste, Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Joel Lindpere, Rauno Alliku, Ats Purje, Sergei Zenjov.

Eesti ja San Marino kohtumine algab kell 19.00.