Serbia noored jalgpallurid tegid unistuste turniiri ja tõusid maailma parimaks

Ats Kuldkepp
Serbia võiduvärava löönud Nemanja Maksimovic.
Serbia võiduvärava löönud Nemanja Maksimovic. Foto: David Rowland/AP

Jalgpalli kuni 20-aastaste maailmameistriks krooniti Serbia, kes alistas finaalis 2:1 Brasiilia. Lisaajale läinud kohtumises lõi serblaste võiduvärava 118. minutil Nemanja Maksimovic.

Favoriidina mängima läinud Brasiilia jäi esimest korda kaotusseisu 70. minutil, kui värava lõi Staniša Mandic. Kolm minutit hiljem viigistas aga Andreas Pereira ja normaalajal rohkem väravaid ei löödud.

Alates kaheksandikfinaalist võitis Serbia kõik mängud lisaajal, sealjuures veerandfinaal USA-ga läks penaltiseeriani. Kaheksandikfinaalis võideti Ungarit, poolfinaalis Malit.

Serbia tegi praegusel kujul ehk pärast Jugoslaavia lagunemist U20 MMil kaasa esimest korda, aga Brasiiliale oli see nelja turniiri jooksul juba kolmas kord finaalis mängida. Pronksi võitis Mali, kes alistas kolmanda koha matšis Senegali 3:1.