Ats Kuldkepp
Tšiili koondislane Mauricio Isla (vasakul) tähistamas koos Alexis Sancheziga võiduväravat. Foto: RICARDO MORAES/REUTERS

Jalgpalli Lõuna-Ameerika meistrivõistluste ehk Copa America esimene poolfinalist on korraldajamaa Tšiili, kes alistas veerandfinaalis 1:0 Uruguai.

Kohtumise ainsa värava lõi 81. minutil Tšiili kaitsemängija Mauricio Isla, kelle 15 meetri kauguselt sooritatud löögi vastu oli Uruguai väravavaht Fernanado Muslera võimetu.

Uruguai jäi 58. minutil vähemusse, kui nende staarründaja Edison Cavani teenis teise kollase kaardi. Sama saatus tabas 88. minutil ka Uruguai kaitsjat Jorge Fucilet.

Tšiili poolfinaalvastane selgub ööl vastu homset ja selleks on kas Boliivia või Peruu. Teistes veerandfinaalides lähevad vastamisi Argentiina - Kolumbia ja Brasiilia - Paraguai.