Gonzalo Jara uurib Edinson Cavani kehaõõnsusi.
Gonzalo Jara uurib Edinson Cavani kehaõõnsusi. Foto: Kuvatõmmis

Maailma jalgpallis pakub endiselt suurt kõneainet ööl vastu tänast toimunud Copa America veerandfinaal, kus korraldajamaa Tšiili võitis 1:0 Uruguaid ja pääses poolfinaali.

Kohtumise üks võtmehetki toimus 63. minutil, kui Uruguai staarründaja Edinson Cavani müksas Tšiili koondislast Gonzalo Jarat kergelt näopiirkonda. Jara kukkus seepeale pikali ja meeste kõrval seisnud kohtunik Sandro Ricci näitas Cavanile kollast kaarti, Kuna Cavanil oli juba sama värvi kaart all, tähendas see punast kaarti ja eemaldamist.

Küll jäi kohtuniku vaateväljast eemale Jara liigutus, mis Cavani reaktsiooni esile kutsus - Tšiili keskkaitsja toppis oma sõrme Cavanile sõna otseses mõttes tagumikku!

Arvulise ülekaalu saavutanud Tšiili võiduvärava lõi 81. minutil Mauricio Isla.