Flora ja Sillamäe langesid, Kalju jätkab euroteekonda

Flora vs Rabotnicki
Flora vs Rabotnicki Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Jalgpalli Euroopa liigas peeti täna esimese kvalifikatsiooniringi korduskohtumised ning võistlustules olid ka Eesti klubid - Nõmme Kalju, FC Flora ja Sillamäe Kalev. Neist jätkab euroteekonda vaid Kalju, kes mängis kodus Aktobega välja 0:0 viigi ja pääses 1:0 kogueduga teise ringi. Sillamäe Kalev püsis tänu Giorgio Russo väravatele veel poolajapausini Spliti Hajduki vastu edasipääsu tagavas seisus, ent teisel poolajal võttis tugev Horvaatia klubi siiski oma, lõi neli vastuseta väravat ja võitis 6:2. Kokkuvõttes pääses Hajduk edasi 7:3 paremusega. FC Flora läks Makedooniasse FK Rabotnicki vastu mängima avamängu 1:0 eduseisult, kuid kaotas võõrsil 0:2 ja langes samuti konkurentsist.

Nõmme Kalju - FK Aktobe 0:0 (kokkuvõttes 1:0)

Spliti Hajduk - Sillamäe Kalev 6:2 (15. Balic, 45.+1. Caktaš, 56., 63. Ohandza, 72. Vlašic, 88. Maglica - 36., 41. Russo; kokkuvõttes 7:3)

FK Rabotnicki - FC Flora 2:0 (48. Anene, 54. Altiparmakovski; kokkuvõttes 2:1)

Kalju ja Aktobe mäng on alanud!

Kalju algkoosseis: Teleš, Bärengrub, Jorge Rodrigues, Kallaste, Topic, Dmitrjev, Puri, Wakui, Purje, Kimbaloula.

Wakui saab Kalju poolt 4. minutil kollase kaardi.

Kümne minuti järel on seis endiselt 0:0.

Kell 20 hakkab Sillamäe Kalev võõrsil mängima Spliti Hajdukiga. Sillamäe algkoosseis on väljas: Usikov, Tšeminava, Dudarev, Sišov, Cinikas, Vnukov, Silitš, Ratnikov, Toomet, Russo.

Kalju ja Aktobe mängus on väravaarve endiselt avamata.

Poolajaks on Kalju-Aktobe seis 0:0. Kaljule see sobib ja praeguse seisuga pääsetakse edasi.

Samal ajal kui algas Kalju - Aktobe teine poolaeg, hakkas Horvaatias ka Sillamäe - Spliti Hajduki kohtumine.

Mõlemas kohtumises on endiselt seis 0:0.

Horvaatias läheb Hajduk Sillamäe vastu 15. minutil 1:0 juhtima, värava autoriks on Andrija Balic.

Olemas on ka FC Flora algkooseis mänguks Rabotnickiga: Toom, Jääger, Jürgenson, Kams, Baranov, Frolov, Slein, Logua, Alliku, Sappinen, Tukiainen.

Kalju-Aktobe matšis käib juba 79. minut ja Kalju hoiab endiselt edasipääsust kinni.

Giorgio Russo lööb 36. minutil Sillamäele tähtsa värava ja Splitis on seis 1:1! Selle tulemusega läheks mäng lisaajale.

Russo lööb Sillamäele veel ühe värava! 2:1!

Nüüd peab Hajduk lööma vähemalt kaks väravat juurde, et edasi pääseda.

Esimese poolaja lisaminutil suudab Hajduk 2:2 viigistada. Värava lõi Mijo Caktas.

Kalju ja Aktobe mäng on kohe-kohe läbi saamas, Eino Puri teenib kolmandal üleminutil kollase kaardi.

Kalju ja Aktobe matš on läbi! Seis jäi 0:0 ja see tähendab, et avamängu 1:0 võitnud Kalju pääseb edasi. Kalju vastaseks on teises ringis FC Vaduz, kes alistas kahe mängu kokkuvõttes ülikindlalt San Marino esindaja La Fiorita.

Sillamäe - Hajduki teine ja Flora - Rabotnicki esimene poolaeg on alanud!

Hajduk läheb 56. minutil 3:2 juhtima, värava autoriks Franck Ohandza. Nüüd oleks edasi juba Spliti klubi.

Tundub, et Hajduk läheb siiski oma teed, sest Ohandza teine värav viib nad 63. minutil 4:2 juhtima.

Flora ja Rabotnicki mängus on 24 minuti järel seis 0:0.

Hajduk teeb asjad sisuliselt selgeks ja läheb Nikola Vlasici 72. minuti väravast 5:2 juhtima.

Flora ja Rabotnicki esimene poolaeg lõppeb seisul 0:0.

Hajduk on Sillamäe vastu nüüd juba 6:2 ees, 88. minutil sahistas väravavõrku Anton Maglica.

Sillamäe ja Hajduki mängus on lõpuvile kõlanud. Splitis jäi 6:2 peale Hajduk ja pääses üldskooriga 7:3 teise ringi.

Rabotnicki alutas teist poolaega hiilgavalt - 48. minutil lõi värava Chuma Anene ja 54. minutil Marjan Altiparmakovski.

Rabotnicki 2:0 edu tähendab, et kui Flora lööb ühe värava tagasi ja hoiab oma puuri puhtana, pääsetakse võõrsil löödud värava reegli abil ise edasi.

Flora on endiselt 0:2 kaotusseisus, käib 78. minut.

Lõpuvile on kõlanud! Flora kaotas Rabotnickile 0:2 ja kokkuvõttes 1:2.

See tähendab, et Eesti klubidest jätkab tänavu euroteekonda vaid Nõmme Kalju.

Eesti klubide tänane saak: Levadia pääses teise ringi, Sillamäe ja Flora langesid välja.

Enne mänge:

Nõmme Kalju naasis nädala eest Kasahstanist Aktobest väärtusliku 1:0 võiduga, mängu ainsa värava lõi 72. minutil Ats Purje. Lisaks lõpetati mäng ühemehelises enamuses, sest viis minutit pärast Purje tabamust eemaldati karistusalast väljaspool käega mänginud vastaste väravavaht Stas Pokatilov.

Võidu sai avamängus ka Flora, kui makedoonlaste Rabotnicki alistati kodus 1:0, florakate sangariks kerkis 59. minutil võrku sahistanud Maksim Gussev. Sillamäe Kalev jäi Rakveres peetud avamängus küll juba 6. minutil pärast Mijo Caktasi realiseeritud penaltit kaotusseisus, kuid avapoolaja lõpu eel suutis Kõrõlo Silitš vasturünnakust viigistada ning 1:1 seisuga mäng ka lõppes.