U16 korvpallikoondis võttis Lätilt Riias revanši

Korvpall
Korvpall Foto: Tairo Lutter

Poiste U16 koondis ei pea ettevalmistuslaagrisse Kilingi-Nõmme naasma tühjade kätega, sest tänases kordus-kontrollmängus võeti Läti üle revanš 68:62. Läti mängib tänavu EMi A-divisjonis, Eesti B-divisjonis.

Eesti koondis oli Riias peetud kohtumises kogu koguaeg dikteerivamaks pooleks. Vaid teisel veerandil, pärast lätlaste 8:0 vahespurti, säras tablool korra viigiseis 25:25. Poolaja võitis Eesti 41:34.

Teisel poolajal eduseis varieerus, kuid püsis. Enne viimast veerandit juhtis Eesti 52:47, 35. minuti alguseks 60:53. Täna edu lõpus erinevalt eilsest ei sulanud – võit Vaido Rego, Raido Rebase ja Sixten Tomingase juhendatavale koondisele 68:62. Viimase veerandi võitis Eesti 16:15.

Sander Raieste tõi Eestile 14 punkti, Matthias Tass lisas 12 punkti.

Järgmised EMi-eelsed mängud peab Eesti U16 koondis 17.-19. juulil Tallinnas Balti Matšil Leedu, Rootsi ja Lätiga (mängude järjekorras). EM-turniir Sofias algab 6. augustil.