Eesti alustas võrkpalli Euroopa liigat võidukalt

Ats Kuldkepp
Keith Puparti löök Eesti - Makedoonia võrkpallimatšis.
Keith Puparti löök Eesti - Makedoonia võrkpallimatšis. Foto: Eero Vabamägi

Eesti võrkpallikoondis tegi täna algust Euroopa liiga mängudega, kui Pärnu spordihallis alistati 1200 pealtvaataja ees A-grupi kohtumises Makedoonia 3:0 (25:9, 25:19, 25:18). Tegu oli Eesti koondise esimese mänguga Euroopa liigas üle üheksa aasta.

Eesti alustas kohtumist võimsalt, kui esimene geim võideti 25:9, teises geimis olid eestlased paremad 25:19 ja kolmandas 25:18. Homme kohtuvad samad meeskonnad kell 20.00 uuesti.

Eestlaste resultatiivseim oli Oliver Venno 20 punktiga (kasutegur +18), Ardo Kreek lisas 11 ja Robert Täht 10 punkti. Makedoonia poolt tõi kõige rohkem punkte Jovica Simovski (12), koos Kreegiga Pariisi Volley's mänginud Nikola Gjorjev lisas 11 punkti, aga kasuteguriks jäi talle -1.

Tere õhtust! Võrkpalli Euroopa liiga A-grupi kohtumine Eesti ja Makedoonia vahel on õige pea algamas.

Meeskonnad tulevad väljakule hümnide mängimiseks, kohtumise alguseni on jäänud umbes 5 minutit.

Pärnu spordihoone on täitunud umbes 80 protsendi ulatuses.

Eesti koondise algkoosseis: Kert Toobal, Oliver Venno, Ardo Kreek, Keith Pupart, Andri Aganits, Robert Täht.

0:0

Andri Aganits viib Eesti esimeses geimis 1:0 juhtima.

0:0

Ardo Kreegi löök teeb seisuks 3:0.

0:0

Nüüd avab punktiarve ka Makedoonia.

0:0

Oliver Venno võimas serv viib Eesti 5:1 juhtima.

0:0

Venno lisab õnnega pooleks veel ühe serviässa ja Eesti juhib 6:1.

0:0

Kaks järjestikust blokipunkti viivad Eesti juba 8:1 ette.

0:0

Ardo Kreegi võimas blokk kasvatab Eesti edu koguni 11:2 peale ja Makedoonia peatreener Zarko Ristoski võtab juba teist korda aja maha.

0:0

Robert Tähe soolo ja Eesti juhib juba 14:2!

0:0

Kert Toobali madal ja pehme, aga kaval löök teeb seisuks 16:3.

0:0

Pole ühtegi elementi, milles Makedoonia oleks Eestist seni parem olnud. Ei jõuta isegi ligilähedale.

0:0

Paar viga Eesti koondiselt ja Makedoonia saab seisu pisut talutavamaks. 17:6.

0:0

Aga Eesti vastab ruttu 3:0 vahespurdiga.

0:0

Vennolt veel punkt juurde ja Eesti läheneb esimese geimi võidule. 21:6.

0:0

Makedoonia nurgaründaja Vlado Milev pudistab servi vastuvõtul õnnetult palli maha. Enesekindlust pole ollagi.

0:0

Aganits teeb seisuks 23:8.

0:0

Ardo Kreegi blokk lõpetab esimese geimi ära ja kerge 25:9 geimivõit on käes.

1:0

Teine geim on kohe algamas.

1:0

Oliver Venno serviäss viib Eesti 2:0 juhtima.

1:0

Robert Täht ei halasta Makedoonia vigadele ja viib Eesti 4:0 ette.

1:0

Teine geim paistab minevat sama rada esimesega - Eesti juhib 8:2.

1:0

Makedoonia saab pisut lähemale, Eesti edu on veel 10:7.

1:0

Mäng ongi võrdsustunud, aga mitte piisavalt, et Eesti edu ohus oleks. 16:10.

1:0

Aganits suurendab Eesti edu 20:13 peale.

1:0

Aganits on ka Eesti kolmeses blokis õigel kohal ja suurendab eduseisu veelgi.

1:0

Ardo Kreek lõpetab Makedoonia üürikese vahespurdi ja Eesti juhib 23:16.

1:0

Makedoonia lööb antenni ja Eestil on geimpall.

1:0

Eesti saab palli kätte, aga Toobal lööb siiski auti.

2:0

Eestil oli lõpus pisut raskusi, aga seisuga 25:19 kuulub teine geim siiski Eestile ja kokkuvõttes juhitakse nüüd 2:0.

2:0

Eesti resultatiivseim on seni kahe geimi peale olnud Oliver Venno, kes on toonud 13 punkti (kasutegur +12), Ardo Kreek on lisanud 10 punkti (kasutegur +8).

2:0

Makedooniale on oodatult enim punkte (8) toonud koos Kreegiga Pariisi Volley's mänginud diagonaalründaja Nikola Gjorgiev, aga tema kasutegur on 0.

2:0

Eesti on ka kolmandat geimi alustanud paremini ja juhib Keith Puparti löögist 6:3.

2:0

Makedoonia viigistab 6:6.

2:0

Jovica Simovski serv ja edukas blokk viivad Makedoonia 8:6 ette. Eestil on täna esimest korda pisut raske.

2:0

Keith Pupart viigistab ja seis on 9:9.

2:0

Makedoonia lööb auti ja Eesti läheb taas 10:9 juhtima.

2:0

Venno viib Eesti 12:9 ette.

2:0

Venno on hoos ja Eesti juhib 15:11! Vahepealne kaotusseisu jäämine Eesti koondist paanikasse ei viinud.

2:0

Venno paneb veel ühe serviässa ja seis on 17:11.

2:0

Eesti läheneb aina mängu võidule, kolmandat setti juhitakse 19:14.

2:0

Makedoonialt paar viga otsa ja seis on 22:15 Eestile.

2:0

Eesti on ühe punkti kaugusel mänguvõidust.

2:0

Ja Makedoonia servib võrku! Eestile ka kolmas geim 25:18 ja kogu mäng 3:0.

Eesti on osalenud Euroopa liigas aastatel 2005 ja 2006, saades mõlemal korral kaheksanda koha. Makedoonia tegi sarjas debüüdi mullu ja pääses kohe medalimängudele, lõpetades turniiri kolmanda kohaga. Meeskonnad varem omavahel kohtunud ei ole, küll jooksevad teine teisel pool võrku platsile eelmisel hooajal Pariisi Volley’s klubikaaslasteks olnud pallurid.

Meie ridades on selleks loomulikult temporündaja Ardo Kreek, vastastel aga nende põhipommitaja ja koondise kapten Nikola Gjorgiev. Lõppenud hooajal oli makedoonlane Prantsusmaa meistrisarja skoorikuningas, kogudes 32 mänguga 742 punkti (5,75 geimi kohta) ja võitis põhihooaja kõige väärtuslikuma mängija auhinna. Uuel hooajal näeb teda pallimas Jaapani liigas Toray Arrowsi meeskonnas.

«Makedoonia näol on tegemist raske vastasega. Nad mängivad heal tasemel võrkpalli ja enamik nende pallureid mängis möödunud hooajal kõrgetasemelistes liigades,» sõnas rahvusmeeskonna peatreener Gheorghe Crețu.