Kalju lõi eurosarjas võõrsil tähtsa värava, kuid sai valusa kaotuse

Nõmme Kalju peatreener Sergei Terehhov (vasakul) õnnitlemas võistkonna ründajat Tarmo Neemelot Euroopa liigas teise eelringi jõudmise puhul. Foto: Eero Vabamägi

Nõmme Kalju kaotas Euroopa liiga teise eelringi avakohtumises võõrsil 1:3 Liechtensteini klubile FC Vaduz.

Vaduz asus kohtumist 20. minutil Diego Ciccone tabamusest juhtima, 53. minutil suurendas Markus Neumayr võõrustajate eduseisu. Seejärel asus ka Kalju rohkem ründama ning 86. minutil lõigi Hidetoshi Wakui ülitähtsa värava.

Siiski läheb Kalju järgmise nädala neljapäeval peetavale korduskohtumisele vastu raskes seisus, kuna teisel lisaminutil lõi Neumayr oma teise värava selles kohtumises.

FC Vaduz – Nõmme Kalju 3:1

Väravad: 20. Ciccone, 53., 90.+2. Neumayr - 86. Wakui

Hoiatused: 2. Stahel, 45.+3. Pergl - 28. Topic, 90.+4. Bärengrub

Vaduz: Jehle, Grippo, Stahel, Pergl, Aliji, Muntwiler, Ciccone, Neumayr, Kukuruzovic (75. Kamber), Lang (84. Schürpf), Messaoud (66. Caballero).

Kalju: Teleš, Bärengrub, Kallaste, Topic (46. Puri), Rodrigues, Purje (70. Neemelo), Wakui, Mööl, Kimbaloula, Alidor, Dmitrijev (63. Lindpere).

Eelmisel hooajal Šveitsi kõrgliigas eelviimase ehk üheksanda koha saavutanud Vaduz tagas endale pääsme Euroopa liigasse Liechtensteini karikavõitjana. Eurosarjades on tegemist küll üsna kogenud meeskonnaga, kuid seni on nende teekonnad jäänud ikkagi lühikeseks.

Nii on enne Kalju ja Vaduzi vastasseisu kindel, et üks neist teeb oma parima eurohooaja, kuna klubide ajaloo jooksul ei ole kumbki suutnud ühel suvel maha murda kahte vastast järjest. Kuuendat suve eurosarjas mängiv Kalju on koos tänavuse aastaga seni suutnud esimese tõkke ületada kolmel korral. Vaduzi jaoks on tänavune 20. kord eurosarjas mängida, esimene vastane on seejuures alistatud kaheksal juhul, kuid teisest ei ole kunagi jagu saadud.

«Tegemist on hea tehnilise meeskonnaga, kes mängib Šveitsi liigas, mis on Eesti liigast kindlalt tugevam,» rääkis vastastest Kalju juhendaja Sergei Terehhov. «Mänguliselt tahavad nad kiiresti tulla vasturünnakutele, nende nõrkade külgede kallal teeme veel kõvasti tööd.»

Esimeses eelringis olid Vaduzi ja Kalju mängud küllaltki erinevad. Kalju murdis kahe mängu kokkuvõttes 1:0 maha eelnevatel aastatel eurosarjades korralikke tulemusi näidanud Kasahstani tippklubi Aktobe, Vaduz oli kahe mängu kokkuvõttes 10:1 üle San Marino tiimist La Fiorita (eelmisel suvel kaotas La Fiorita Meistrite liiga esimeses eelringis FC Levadiale 0:8).

«Mänguks valmistudes keskendume rohkem sõpruskohtumistele. La Fiorita vastu löödud vaatame küll üle, kuid pikemat analüüsi pole mõtet teha, kuna nad olid nii kindlalt üle,» sõnas Terehhov.

Kohtumine Vaduzis algab täna Eesti aja järgi kell 20.45. Kordusmatš peetakse 23. juulil Lilleküla staadionil algusega 19.00.