Korvpallikoondis tunnistas Taani nappi paremust

Laura Kalam
Eesti-Taani kontrollmäng.
Eesti-Taani kontrollmäng. Foto: Elmo Riig

EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti korvpallikoondis pidas Viljandis esimese kontrollmängu Taaniga. Kümneliikmeline Eesti korvpallikoondis kaotas 71:74.

Eesti jäi väga kiiresti kaotusseisu, ning kolm minutit enne esimese veerandi lõppu oldi taga koguni 4:18. Siiski suudeti poolajaks vahet vähendada ning teisele poolajale mindi vastu 35:44 kaotusseisus.

45 sekundit enne mängu lõppu suutis Eesti koondis vahet vähendada 70:71 peale, kuid kokkuvõttes tuli tunnistada taanlaste paremust.

Eesti koondise parimana viskas Tanel Kurbas 17 punkti, Jaan Puidet lisas 14 ja Kristjan Kitsing 10 punkti. Taani koondise resultatiivseim oli 17 punktiga Darko Jukic.