Tour de France'il võidutses hispaanlane, Nibali jätkab kaheksandal kohal

Ruben Plaza Molina.
Ruben Plaza Molina. Foto: SCANPIX

Tour de France'i velotuuril sõideti täna 16. etapp, mille võitis Lampre-Merida hispaanlasest rattur Ruben Plaza Molina.

201 km pikkuse etapi finišis edestas Molina teise koha saanud Peter Saganit (Tinkoff-Saxo) 30 sekundiga. Kolmandana finišeeris IAM Cyclingu rattur Jarlinson Pantano Gomez, kes kaotas võitjale 36 sekundiga. Eesti ratturite Tanel Kangerti ja Rein Taaramäe tiimi ehk Astana esisõitja Vincenzo Nibali sai täna 24. koha (+17,44). Kangert sai täna kirja 115. koha, kui ta lõpetas grupis, mis kaotas liidrile 30.36.

Üldarvestuses on endiselt liidriks Sky meeskonna sõitja Chris Froome, teisel kohal on Movistari esindav Nairo Alexander Quintana Rojas (+3.10) ning kolmandat positsiooni hoiab BMC Racing tiimi rattur Tejay van Garderen (+3.32). Nibali on hetkel kaheksandal kohal ja kaotab Froome'ile 7.49, Kangert langes kolm kohta ja on nüüd 31. positsioonil.