Eesti U18 koondise seis muutus EMil kaotuse tõttu kriitiliseks

Korvpall.
Korvpall. Foto: Elmo Riig / Sakala

Korvpalli U18 EMi B-divisjoni kolmandas kohtumises kaotas Eesti täna Šveitsile 59:65. Kuna alagrupist edasi kaheksa hulka pääseb igast grupist vaid kaks paremat, on Eesti seis enne kaht viimast kohtumist enam kui kriitiline.

Enne tänast mängu oli Šveitsil kaks võitu (Bulgaaria alistati 60:50 ja Albaania 71:50), Eestil üks võit (Bulgaariast saadi jagu 67:49 ja Poolale kaotati 68:79).

Mäng kulges kui Ameerika mäed. Eesti asus juhtima 11:0, kuid kaotas teise veerandi 12:18 ning leidis end kolmanda veerandi 24. minutiks kaotusseisust 31:48. Nagu eilegi, ponnistati lõpus kõvasti, aga vahe enne viimaseid minuteid oli liiga suur.

Kolmas veerand lõppes Norman Käbini kolmesega, seisuks Eesti poolt vaadates 46:50. Neljas veerand kõige paremini ei alanud, kuid viis ja pool minutit enne lõppu kahandas Arnold Mitt kaotusnumbrid 50:57-le. Seejärel aga eksisid meie liidrid ridamisi.

Eesti leidis õiged visked taas paar minutit enne lõppu ning Miti üks ja Robert Valge kolm tabamust tõid Eesti 1.02 enne sireeni kuue punkti kaugusele – 59:65. Paraku see lõppseisusks jäigi, eestlased jõudsid järelejäänud minuti jooksul viskele vaid korra.

Šveits võitis lauavõitluse 35-31, korvisöötude arvestuses jäädi 11-11 viiki. Pallikaotusi tegi Eesti 13 ja vastased 12, vaheltlõiked olid Šveitsi kasuks 7-2. Vahetusmehed tõid Eestile viis, vastastele 17 silma (!). Kahepunktivisete protsent oli 50 vs 44 % Šveitsile, kolmeste protsent 40 vs 36 % Šveitsile ning vabavisete tabavus 67 vs 36 % Eestile.

Tulemuslikumad mängijad: Robert Valge 19 p (visked 18/8), Norman Käbin 18p+5lp+6rs (9/6), Madis Soodla 4p+12lp (7/2), Arnold Mitt 5+4lp. Vastastel tegi enim tuska 195 cm pikk äär Anthony Polite, kes kogus 14 punkti ja 18 lauapalli.

Peatreener Rait Käbin: «Niikaua kui peeti kinni kokkulepitud joonisest, oli seis 14:3. Šveitslased lõid peale seda meid maa-alaga rütmist välja ja said lihtsaid korve ning initsatiivi enda poolele. Positiivse poole pealt saab mainida seda, et -17 pealt tulime veel mängu tagasi, lõpus oli veel -4 ja meie rünnak, aga kahjuks ei tabanud.»

Täna kohtuvad meie alagrupis veel Poola-Albaania ja Bulgaaria-Inglismaa. Enne seda on seis: Šveits 3-0, Poola 2-0, Inglismaa 1-1, Eesti 1-2, Bulgaaria 0-2, Albaania 0-2.