Mispo maastikumaratonil võidutsesid Jaaska ja Boikov

Jooksmine.
Jooksmine. Foto: SCANPIX

25. juulil Pärnumaal Vändra vallas Kurgjal toimunud 3. Mispo maastikumaratoni võitis meestest Allan-Peeter Jaaska ja naistest alles kaks nädalat tagasi Võsul Südasuve maratonil parim olnud Mari Boikov.

Jaaskal kulus maratoni läbimiseks aega 3:01.54. Teisena lõpetanud Priit Talu kaotas talle 1.10-ga. Kolmanda koha sai lätlane Dmitrijs Nicipors 3:12.04-ga. Naistest võitis maratoni üldarvestuses 7. kohal ajaga 3:24.47 finišisse jõudnud Mari Boikov, kes alles kaks nädalat jooksis maratoni Lääne-Virumaal Võsul, kus samuti võidutses.

Poolmaratonil võtsid kaksikvõidu venelased. Esikoht kuulus Juri Vinogradovile ajaga 1:16.55. Teise koha sai tema kaasmaalane Aleksei Tsemodanov 1:20.02-ga. Parima eestlasena saavutas kolmanda koha klubi ProRunner esindaja Cris Poll ajaga 1:21.03. Kiireimaks naiseks sel distantsil osutus venelanna Natalja Polonnikova 1:28.45-ga. Järgnesid lätlanna Inga Zaalite 1:31.59-ga ja parima Eesti naisena Südasuve maratoni kolmanda koha omanik Klarika Kuusk 1:38.02-ga. Poolmaratoni läbis kokku 64 jooksjat.