Eesti rannavõrkpallipaar sai Armeenias viienda koha

Rannavõrkpall.
Rannavõrkpall. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Armeenias Sevani järve kaldal jõuavad tänasega lõpule EEVZA (Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsioon) rannavõrkpalli meistrivõistlused U18 vanuseklassile. Turniiril osales ka neli Eesti paari, kellest parimana said Gerli Gull ja Silvia Pertens viienda koha.

Turniiri alustasid nad kolmegeimilise lahinguga, kus alistati leedulannad Agnieška Paskevitš/Jekaterina Kovalskaja 18:21, 21:19, 17:15. Siis jäi meie paar aga kahes geimis (13:21, 9:21) alla nende rahvuskaaslastele Tina Garudina/Paula Neciporukale, vahendas volley.ee.

Teine Eesti naispaar Ingrid Kiisk/Laura Jõgi mängisid avakohtumises ülimalt kindlalt 21:4, 21:8 üle Armeenia duo Edita Ghevondyan/Irina Galstyani. Seejärel tuli aga Elizaveta Zajanotškovskaja/Olesja Andrejuki paremust tunnistada. Venelannad võitsid mõlemad geimid 21:12.

Kohtadele 5.-8. kohtusid Eesti paarid omavahel ja siit väljusid võitjatena Gull/Pertens. Kohtumine lõppes numbritega 17:21, 21:17, 15:7. Matš viiendale kohale lõppes samuti Gulli ja Pertensi paremusega. Ukrainlannad Vladislava Fenko/Olena Bolotnikova alistati 2:1 (18, -17, 8). Kiisk ja Jõgi turniiri paraku võiduga lõpetada ei suutnud, kaotades viimases matšis Venemaa paarile Maria Botšarova/Polina Tsõganovaga 12:21, 20:22.

Meeste seas alistasid Silver Maar ja Mart Toom 2:0 (20, 16) valgevenelased Aleksei Papeka/Ilja Abramenka, ent kaotasid seejärel kahes geimis (-25, -16) venelastele Anton Sarajev/Deniss Sekunovile. Dmitri Korotkov ja Reimo Reimand andsid avakohtumises kodupubliku ees mänginud Davit Malojan/Andrunik Mhitarjanile vaid 11 punkti, kuid teises matšis jäid nad tasavägise heitluse järel 19:21, 20:22 alla Venemaa duole Dmitri Ponomarenko/Aleksei Trohhanile.

Positsioonidele 5.-8. toimuval turniiril alistasid Korotkov/Reimand 2:0 (18, 25) Oleg Vinitšuk/Mihhail Svõrõdi Ukrainast. Maar ja Toom jäid aga 12:21, 18:21 alla Leedu duole Audrius Knasas/Aurimas Mazurasele. Baltlased said miniturniiril ka teise võidu, alistades viiendale kohale toimunud matšis Korotkov/Reimandi 2:1. Pärast avaseti 17:21 kaotust olid nad kahes järgmises paremad 21:15 ja 15:11. Kahjuks lõppes turniir ka Maar/Toomi jaoks kaotusega. Ukrainlaste võitsid esmalt maratongeimi 31:29 ja panid seejärel teises oma paremuse maksma numbritega 21:17.

Juba peagi ootavad ees selle vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused, mis toimuvad Riias 6.-9. augustini.