Võrkpallikoondis alistas Euroopa liigas Austria ja jätkab kaotuseta

Mariel Gregor
Eesti ja Austria kohtumine.
Eesti ja Austria kohtumine. Foto: cev.lu

Täna kohtus Eesti võrkpallikoondis Euroopa liiga mängus teist korda Austriaga ja sai raske 3:2 võidu ning jätkab A-alagrupis 17 punktiga liidrikohal. Eesti pole seni veel kaotusevalu tundnud, kõik kuus kohtumist on suudetud enda kasuks pöörata. Poolal on teisena 10 ja Makedoonial kolmandana samuti 10 punkti.

Eesti võitis küll avageimi 25:23, ent kaotas kaks järgmist vastavalt 22:25 ja 17:25. Neljas geim pöörati enda kasuks 25:22. Kui kõiki eelnevaid geime olid alustanud paremini austerlased, siis viiendas läks Eesti 6:1 ette ja hoidis edu lõpuni, võttes 15:11 võidu.

Diagonaalründaja Renee Teppan oli Eesti edukaim 24 punktiga, Ardo Kreek ja Robert Täht lisasid kumbki 11 silma.

Mängu käik (Austria - Eesti):

Mäng on alanud!

Esimene geim: Eesti algkoosseis: Juhkami, Täht, Kreek, Treial, Andres Toobal,  Teppan ja libero Rikberg.

Mäng on alanud tasavägiselt, tablool on viigiseis 7:7.

Seejärel saavad võõrustajad 9:7 eduseisu. Ka eilses mängus alustas Austria paremini, võites avageimi. Teppan aga viigistab 9:9.

Seejärel haarab Eesti Teppani ja Kreegi rünnakute toel 15:14 eduseisu.

Teisele tehnilisele vaheajale minnakse Eesti 16:15 eduseisul.

Treiali blokipunkt annab Eestile kolmepunktilise edu - 18:15.

20:16 - taas punkt tempomees Treialilt.

Libero positsioonil asendab Rikbergi Tamme.

Austerlased ei anna alla ja jõuavad punkti kaugusele 22:23.

Teppani rünnak viib Eesti geimpallini - 24:22. Ent taas jõuab Austria punkti kaugusele 23:24 ning peatreener Cretu võtab mõtlemisaja.

Avageim Eestile 25:23. Viimase punkti lööb Teppan. Statistikat: Rünnakuprotsendid Austrial 48, Eestil 46, selgelt paremad olime aga vastuvõtul, kus meie näitaja oli 68, austerlastel aga 47.

Teine geim:

Austria läheb 4:2 juhtima.

SIdemängija Toobal toob ise punkti ja Eesti jõuab punkti kaugusele (5:6).

Eesti jääb jõuab Teppani ja Tähe rünnakute toel 8:9 seisuni.

Kreegi rünnaku järel vahe ikka punkt (14:15) ja Austria võtab time-outi.

Austria saab 20:17 edu ning Cretult taas time-out.

19:21- tänu Kreegi rünnakule ja blokipunktile jõuame kahe punkti kaugusele.

Teise geimi võidab Austria 25:22. Ja mängu üldskoor seega 1:1. Eesti vastuvõtt oli selles geimis vaid 27%, Austrial 58 %. Rünnakul oli Austria protsent 47, Eestil 39. Teppani arvel 11 silma.

Kolmas geim:

Austerlased haaravad ka selle geimi alguses eduseisu, minnes 3:2 juhtima.

Austria peal 5:2.

Esimeseks tehniliseks vaheajajks Austria ees 8:4.

Treial toob esimesest tempost punkti Eestile, ent vahe püsib - 12:9 Austriale.

Austerlaste omavigade ja Tähe punkti toel jõuavad eestlased kahe punkti kaugusele 12:14.

Teppani rünnakud ei taha kuidagi vastaste poolel maha jääda ja Austria saab taas neljaga ette - 16:12.

Mõlemad meeskonnad teevad ridamisi vigu ning kahene vahe püsib - 17:15 Austriale.

Teppanilt küll järjekordne punkt, ent seis on 20:16 ja Austria liigub hetkel geimivõidu suunas.

Kolmanda geimi võidavad austerlased 25:17 ning lähevad kohtumist geimidega 2:1 juhtima.

Neljas geim:

Toobal vahetab taas Nõlvaku välja.

Eesti saab Teppani rünnakust 3:2 ette.

Austerlased saavad Koraimanni rünnakutest omakorda 7:6 ja 8:7 ette ning pääsevad siis juba kahega ette 10:8.

Teppani serviäss viigistab 11:11, ent kohe saavad austerlased taas ette, kuniks taas Teppan viigistab 13:13.

Tehnilisele vahejale minnakse aga Austria 16:14 eduseisul.

Austerlased suurendavad edu veelgi, minnes 18:15 ette.

Eesti jõuab kahe silma kaugusele - 17:19.

Ja siis jõaub Eesti Teppani rünnakust punkti kaugusele - 18:19. Time-out.

Kreek viigistab blokipunktist 20:20, taas time-out, seekord austerlastele.

Eesti kahega peal 22:20! Treial ja Juhkami säravad blokis ja seis 23:20 Eestile.

24:21 ja Eestil geimpall!

Seda ei suudeta ära realiseerida ja Cretu võtab taas aja maha. Seis 24:22 Eestile.

Teppanilt veel punkt ja 25:22 võidab Eesti neljanda geimi! Seega selgub võitja viiendas geimis.

Viies geim:

Eesti läheb 2:0 juhtima.

Tähe serviäss ja Eesti otsustavas geimis peal 3:0.

5:1, Eesti on viiendat geimi hästi alustanud.

Kreegilt serviäss juurde ja eduseis 6:1. Eesti on kui ümbersündinud.

Ent austerlased ärkavad samuti ja jõuavad kahe silma kaugusele 4:6. Cretu võtab mõtlemisaja.

Kreek viib Eesti taas kolmega ette - 8:5.

Täht teeb skooriks 11:7 ja Eesti liigub mängu võidu poole.

Teppani rünnakust seis 14:10 ja matšpall Eestile.

15:10 võidab Eesti viienda geimi ning kogu mängu seega 3:2!

Mängu eel:

Eestil on nüüd viiest mängust viis võitu ja 15 punkti, Poola on 10 punktiga teine ja Austria 8 punktiga kolmas. Peale tänast seisavad veel ees kohtumised Taani ja Iisraeliga, kes on alagrupi viimased. Seega kui Eesti ka täna võidu peaks saama, on Final Four turniirile pääs juba sisuliselt kindel.

Eesti algkoosseis oli eilses kohtumises Andri Aganits, Martti Juhakmi, Ardo Kreek, Kusti Nõlvak, Rait Rikberg, Robert Täht ja Oliver Venno. Teise geimi keskel asendas Kusti Nõlvakut Andres Toobal, kõik teised pallurid said kirja täismängu. Austriasse ei sõitnud kaasa säärevigastust raviv kapten Kert Toobal ja nurgamees Keith Pupart.