Finaali jõudnud Zirk: täna ma kõike välja ei pannud

Kregor Zirk Tbilisis
Kregor Zirk Tbilisis Foto: EOK

Gruusias Tbilisis toimuva XIII Euroopa noorte suveolümpiafestivali esimesel võistluspäeval oli edukas päev ujujal Kregor Zirkil, kes 200 m vabaltujumises saavutas 5. koha ja kindlustas 100 m liblikujumises koha homme õhtul toimuvasse finaali.

Ujumine

200 m vabaltujumises saavutas Kregor Zirk 5. koha ja püstitas uue Eesti juunioride rekordi tulemusega 1.51,25. Hommikusest kvalifikatsioonist pääses ta edasi kuuendana ajaga 1.52,36. 100 meetri liblikujumises kvalifikatsioonist esimese ajaga 55,29 poolfinaali pääsenud Zirk läbis õhtul distantsi ajaga 54,64, mis viis ta poolfinaalist teisena edasi.

«200 meetris panin täna kõik välja ja õnneks klappis õhtul kõik hästi. Liblikas on veel varu, seal ma täna kõike välja ei pannud,» ütles Zirk oma tänaste tulemuste kohta.

100 m seliliujumises sai Armin Evert Lelle viimasena poolfinaali. Kvalifikatsioonis näidatud ajaga 59.95 jäi ta esialgu joone alla, kuid Venemaa esindaja loobumise tõttu sai poolfinaalis ujuda Lelle. Tema ajaks seal 1.00,03 ja 7. koht oma poolfinaalis. Teisel distantsil, 100 m liblikujumises uuest isiklikust rekordist 57,60 aga poolfinaali pääsuks ei piisanud, kuna igast riigist saab finaalidesse kvalifitseeruda vaid üks sportlane ja Zirk näitas kiiremat aega.

Ivan Štšeglov läbis 100 m selili ajaga 1.01,32 ja see andis noormehele tulemuseks 22. koha. Henry Gerhard Uriko saavutas 100 m rinnuliujumises ajaga 1.08,31 27. koha. Marko-Matteus Langel oli 200 m vabaujumises 39., tema aeg täna oli 2.01,13. Eesti teatenelik koosseisus Janter Suun, Ivan Štšeglov, Armin Evert Lelle ja Marko Matteus Langel saavutasid 18. koha ajaga 3.37.87.

Tennis

Tennise noormeeste üksikmängus alistas Robin Erik Parts esimese ringi kohtumises Armeenia esindaja Davit Nazaretyani geimidega 6:3 ja 6:0. Homses teises ringis on tema vastaseks Türgi esindaja Mustafa Erdogan. Daniil Glinka võitis Slovakkia esindajat Kevin Kurtinit kahes geimis 6:2 ja 7:5.

Neidude üksikmängus pääses Maria Lota Kaul samuti esimesest ringist edasi, kui sai 2:0 (6:3, 7:6) võidu Türgi tennisisti Azra Deniz Comleki üle. Tema homseks vastaseks on Moldova esindaja Vitalia Stamat. Maileen Nuudi aga kaotas Bulgaaria esindajale Gergana Topalovale 0:2 (2:6, 5:7).

Kergejõustik

Kergejõustiklasi oli täna võistlustules kaks. Johanna Ilves läbis 100 meetrit eelringis uut isiklikku rekordit märkiva ajaga 12,28 sekundit, mis andis oma jooksus 3. koha ja viis edasi poolfinaali. Seal sai ta kirja 12,45 ning oma jooksu 8. kohaga finaali ei pääsenud.

Aleksandr Savitski heitis kvalifikatsioonivõistlusel ketast 46.04 ja jäi selle tulemusega esimesena lõppvõistluselt välja. Edasipääsuks tulnuks heita kaugemale kui 46.74.

XIII Euroopa noorte suveolümpiafestival toimub Gruusias Tbilisis 26. juulist – 1. augustini. Eesti Olümpiakomitee lähetas festivalile 32 sportlast viiel alal: jalgrattaspordis, judos, kergejõustikus, tennises ja ujumises.