Šveitsi olümpiasuusataja sai dopinguküttide eiramise eest karistada

Sanna Lüdi (paremal) Sotši olümpiamängudel.
Sanna Lüdi (paremal) Sotši olümpiamängudel. Foto: SCANPIX

2010. aastal Vancouveri olümpiamängudel ja neli aastat hiljem Sotšis suusakrossis Šveitsi esindanud Sanna Lüdi sai dopingureeglite rikkumise eest võistluskeelu.

Dopingukütid ei suutnud Lüdit pooleteise aasta jooksul kolmel korral varem kokku lepitud kohast tabada ning 29-aastasele šveitslannale määrati seetõttu aastane võistluskeeld. Karistus hakkab siiski kehtima tagasiulatuvalt ja seega saab Lüdi võistlusrajale naasta alates 2016. aasta 14. jaanuarist.

Viie aasta tagusel olümpial sai Lüdi suusakrossis 35. koha ega pääsenud eelsõitudest edasi. Aasta varem oli ta MMil üheksas. Mullu lõpetas ta olümpiamängudel 13. kohaga. MK-sarjas on ta võitnud kolm etappi ning jõudnud veel viiel korral poodiumile.