Võrkpallikoondis sai Euroopa liigas seitsmenda võidu ja jätkab kaotuseta

Mariel Gregor

Reedel ja laupäeval mängib Eesti meeste võrkpallikoondis taas kodupubliku ees, kui kahel järjestikusel päeval võõrustatakse Euroopa liigas Taani koondist. Tänases mängus sai Eesti kindla 3:0 võidu, geimides teenisid taanlased vastavalt 17, 16 ja 23 punkti.  Eesti jätkab A-alagrupis täisedu seitsme võiduga.

Täna olid Eesti resultatiivseimad Renee Teppan ja Robert Täht, kes kumbki tõid 15 punkti. Eesti rünnakuprotsent oli täna 62, vastuvõtt 42 protsenti. Taanlaste vastavad numbrid olid 50 ja 38.

Mängu käik (Eesti - Taani):

Tere õhtust! Euroopa liiga mäng Eesti ja Taani vahel on iga hetk algamas!

Eesti algkoosseis: Kert Toobal, Täht, Pupart, Teppan, Aganits, Treial, Tamme.

6:4

Taanlastel on omavahelise suhtlusega probleeme ja nii kukub lihtne pall nende poolele maha

8:5

Esimesele tehnilisele time-outile minnakse eestlaste eduseisul

11:7

Eesti kolmene blokk töötab hästi ja punkt meile juurde ja seejärel ründab Teppan

16:11

Jacobseni serv läheb pikaks ning Toobali ja Teppani koostöös tulemusena on Eesti neljaga peal

22:15

Eesti kahene blokk on taas omal kohal ja Eesti liigub avageimi võidu poole. Taani võtan mõtlemisaja

25:17

Toobali ja Treiali kahene blokk lõpetab avageimi!

25:17

Teppan on Eesti parimana toonud 7 punkti ja tema rünnakuprotsent on 88. Eesti vastuvõtuprotsent on 33, Taanil 65. Eesti meeskonna rünnakuprotsent on 60, Taanil 42.

Teine geim:

2:1

Tähe pommlöögist saavad eestlased 2:1 ette

5:2

Pupartilt järjekordne punkt Eestile, Taani pole tänases kohtumises veel kordagi juhtinud

8:5

Puparti järjestikused rünnakud viivad Eesti tehiliseks vaheajaks kolmega juhtima

18:10

Ja veel üks võimas rünnak Tähelt samast kohast! Taanlasd on sunnitud taas time-outi võtma

21:13

Taanlased eksivad taas ja tundub, et see mäng tuleb üsna kindlalt Eestile

24:16

Pupartilt ilus rünnak ja geimpall Eestile

25:16

Teppan ründab blokist auti ja Eesti võidab teise geimi 25:16! Mängu juhib Eesti seega 2:0.

25:16

Eesti rünnakuprotsent oli teises geimis koguni 77! Taanil 40. Vastuvõtt meil 67 ja Taanil 40 %.

8:13

Pika ja võitlusliku pallivahetuse võidab Taani, Tamme tegi Eesti poolel kolm vinget päästmist, time-out

15:18

Treial taas tempost, ent ka taanlased ei jää võlgu ja Cretu võtab taas mõtlemisaja

20:21

Bonnesen viib omakorda Taani ühega ette, Aganitsa käsi jääb pallile küll ette, ent kätte seda ei saa

23:22

Toobal leiab võrgu kohal tempomees Treiali ja ilus punkt meile, Taanile time-out

24:22

Täht blokist auti ja Eestil esimene matšpall

24:23

Teppani serv läheb pikaks

24:23

Taanlased ei saa Treiali poolt löödud palli kätte ja Eesti võidab geimi 25:23 ning kogu mängu 3:0!

Peatreener Gheorgeh Cretu nimetas need 12 mängijat, keda ta mängudes Taaniga kasutada plaanib: Henri Treial, Keith Pupart, Kert Toobal, Renee Teppan, Kusti Nõlvak, Robert Täht, Denis Losnikov, Mart Tiisaar, Madis Pärtel, Timo Tammemaa, Rauno Tamme ja Andri Aganits.

Nagu juba varem teada andis Cretu seekord puhkust Rait Rikbergile, Oliver Vennole, Martti Juhkamile ja Ardo Kreegile.

Mängu eel:

Seni on Eesti võitnud kõik kuus Euroopa liiga kohtumist ja kogunud maksimaalsest 18 punktist 17. Kui võiduseeria jätkub ka Taani vastu, kindlustab rahvusmeeskond endale koha 13. ja 14. augustil Poolas Wałbrzychis toimuvale Euroopa liiga Final Four turniirile. Pääsu nelja parema sekka tagame ka ühe võiduga, kui Makedoonia ei võida eeloleval nädalavahetusel Austria vastu mõlemat kohtumist.

Taani on senisest kuuest mängust võitnud kaks, alistades korra Iisraeli ja korra Makedoonia. «Nagu alati, läheme kohtumistele vastu ülimalt motiveeritult. Mängukvaliteedis on parandamisruumi ja samuti tahan anda taas võimalikult paljudele palluritele mänguaega,» lausus rahvusmeeskonna peatreener Gheorghe Crețu. «Loodan näha, et mängijad veelgi enam üksteist toetaksid ja rasketel hetkedel kokku hoiaksid. Viimases mängus Austriaga suutsime neljandas ja viiendas geimis oma mõtlemist muuta ja kohtumisse positiivse murrangu tuua, mis mulle väga meeldis,» lisas juhendaja.

Sel nädalal andis Crețu puhkust diagonaalründaja Oliver Vennole, nurgaründaja Martti Juhkamile, libero Rait Rikbergile ja kohtumistes Austriaga kaptenirolli täitnud temporündaja Ardo Kreegile.