Eesti noorte korvpallikoondis lõpetas EMi võiduga

Korvpall.
Korvpall. Foto: Urmas Luik

Korvpalli U18 B-divisjoni EMil Austrias lõpetas Eesti koondis täna turniiri võidukalt, olles 15. kohta otsustanud mängus üle Rumeeniast 77:57. Kokku saadi kolm võitu ja kuus kaotust.

Enamuse aja mängust olid ohjad täna Eesti käes. Kuigi, tõsi, avaveerandi võitis Rumeenia 19:16. Eesti saavutas teisel ja kolmandal veerandil arvestatava edu, kuid 31. minutil kahandas Rumeenia kaotusseisu 49:56-le ning 36. minuti algul kahandati korra veel vahe 53:64-le. Ometi sujus mängu lõpp Eestil täna kenasti ning Austria väkelinnas vormistati 20-punktine võit.

Eesti oli lauas parem 41-36 ja korvisöötude arvestuses 16-11, pallikaotusi tehti 17 Rumeenial 20 vastu. Kahepunktivisked Eestile 64 vs 40 %, kolmesed 31 vs 28 %, vabavisked 32 vs 67 % (meil 19/6). Kiirrünnakutest teenis Eesti 23 punkti Rumeenia 4 vastu.

Robert Valge tõi 16 p (14/7), Taavi Jurkatamm 14+6 lp (8/6), Madis Soodla 10+4+3 (7/5), Siim-Markus Post 10+9+7, Arnold Mitt 9+6 lp, Kregor Hermet 6+3 lp ja Tormi Niits 6+5+2.

Treener Olari Naritsa kokkuvõte: «Esimesel veerandil olid ohjad ikka selgelt Rumeenia käes. Alates teisest veerandist saime kaitse pidama ja tänu sellele kiirrünnakust palju lihtsaid korve. Tänane mäng seisnes pigem selles, kes tahab rohkem võita. Õnneks näitasid mehed sisu ja võtsid võidu ära.­»

Turniiri finaalis kohtuvad täna Rootsi ja Iisrael. Kolmandale-neljandale kohale heitlevad Poola ja Sloveenia.