Eesti korvpallikoondis jäi taas Venemaale alla

Janar Talts.
Janar Talts. Foto: Andres Haabu / Postimees

Septembris peetavaks EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti korvpalikoondis kohtus täna sarnaselt eilsega Moskva külje alla Novogorskis Venemaaga. Kui eile kaotas Eesti kaheksa punktiga, siis täna oli allajäämine kindlam ehk 78:92.

Tere õhtust, korvpallisõbrad! Eesti koondise kontrollkohtumine Venemaaga saab alguse seitsme minuti pärast.

Mäng algas! Eesti algkoosseis: Sten Sokk, Gert Dorbek, Gregor Arbet, Janar Talts, Joosep Toome.

Venemaa läheb 2:0 juhtima, aga Taltsi kaugvise viib Eesti punktiga ette.

11:9

Vene koondise parima viskemehe Vitali Fridzoni kolmene viib nad 11:6 juhtima, aga Toome kolmene toob Eesti taas lähemale.

15:9

Eesti teeb rohkelt pallikaotusi ja Nikita Kurbanov on saanud juba mitu korda kiirrünnakus pealt panna.

22:11

Venelased tabavad veel ühe kolmese ja vahe kipub juba suureks minema.

27:13

Eesti kaotab esimese veerandaja 14 punktiga.

32:20

Veidemani vabavisked vähendavad pisut vahet.

39:29

Arbet tabab viis minutit enne esimese poolaja lõppu kolmese ja vahe on taas 10 punkti.

50:37

Hallik ja Kitsing mängivad ilusti kokku, aga Eesti kaitse on ikka nigel.

50:37

Ja sama seisuga lõppeb ka esimene poolaeg.

50:37

Kolmas veerandaeg algas.

51:41

Soku kolmene vähendab taas pisut vahet.

56:47

Veideman tabab kaks järjestikust kolmest!

62:47

Aga venelased harutavad Eesti kaitse mitu korda järjest lahti ja vahe kipub taas suureks kärisema.

68:56

Anton Ponkrašov võtab mängu enda peale ja teeb seda edukalt.

78:64

Viis minutit lõpuni ja Eesti teeb endiselt rohkelt pallikaotusi.

86:75

Toome paneb kaugviske sisse, lõpuni kaks minutit.

91:78

Mäng läbi! Eesti kaotas Venemaale 13 punktiga.

Eesti kaotas juba esimese veerandaja 13:25, poolajaks oli vahe 38:48 Üheksast punktist väiksemaks ei saadud vahet ka teisel poolajal. Eestlaste resultatiivseim oli Rain Veideman 18 punktiga, Venemaale tõi Vitali Fridzon 17 silma.

Enne mängu: Eile kaotas Eesti üsna võrdses heitluses Venemaale 62:70. Eesti resultatiivseim oli Siim-Sander Vene 13 punktiga, kes täna kõhuhäda tõttu kaasa ei tee.

Moskvas peetavatele kohtumistele võeti kaasa Sten Sokk, Rain Veideman, Martin Dorbek, Gert Dorbek, Gregor Arbet, Tanel Kurbas, Erik Keedus, Siim-Sander Vene, Janar Talts, Kristjan Kitsing, Joosep Toome, Rain Raadik ja Reinar Hallik.

Kapten Kristjan Kangur taastub haigusest, kuigi osaleb juba pallitreeningutel. Tanel Sokul ja Timo Eichfussil on samuti tervisega probleeme ja nemad seetõttu Venemaale ei sõitnud.

Eesti korvpallikoondis kohtub Riias peetavas EM-finaalturniiri D-alagrupis Läti, Leedu, Ukraina, Tšehhi ja Belgiaga.