Zenjovi värav tõi Qabalale tiitlikaitsja vastu väärt viigipunkti

Sergei Zenjov (pealelöögil) Qabala särgis.
Sergei Zenjov (pealelöögil) Qabala särgis. Foto: FK Qabala/Facebook

Eesti jalgpallikoondise ründaja Sergei Zenjov on jätkuvalt oma uue koduklubi FK Qabala eest heas hoos, saades jala valgeks ka hooaja esimeses liigamängus.

Zenjovi tabamus viis kodus mänginud Qabala 33. minutil kahel viimasel hooajal Aserbaidžaani meistriks tulnud Qarabagi vastu 1:0 juhtima. Teisel poolajal ei kulunud valitseval meistril siiski viigi jalule seadmiseks kuigi kaua aega, sest 62. minutil realiseeris brasiillane Richard Almeyda penalti. 74. minutil läks olukord Qabala jaoks kehvaks, sest poolkaitsja Rashad Sadiqov pidi punase kaardiga mängust lahkuma.

83. minutil kasutaski Almeyda külaliste arvulise ülekaalu ära ja viis Qarabagi 2:1 ette, kuid viimane sõna jäi siiski kodumeeskonnale, sest 87. minutil tegi Samir Zargarov tänu kaitsjate eksimusele lõppseisuks 2:2. Zenjov viibis väljakul kõik 90 minutit.

Eesti koondise ründaja on eelmise hooaja pronksmedaliga lõpetanud Qabala eest tänavu täpne olnud juba kolmel korral, sest just tema väravad tõid klubile Euroopa liiga teise kvalifikatsiooniringi kordusmängus 2:0 võidu Cukaricki üle ja pääsu kolmandasse ringi. Seal teenis Zenjov Qabalale kordusmängus penalti, mis osutus ka edasipääsu otsustanud väravaks. Play-off-faasis läheb Qabala vastamisi Kreeka teise meeskonna Panathinaikosega.

Qabala ja Qarabagi avavooru kohtumine on täispikkuses vaadatav allolevast videost, Zenjovi väravaga lõppenud rünnak algab 1:17.00 paiku.