Kolme Tamme jooksu võitsid Keio Kits ja Birgit Pihelgas

Keio Kits.
Keio Kits. Foto: Veiko Jüris

8. augustil Viljandimaal Viljandi vallas toimunud XXV Kolme Tamme jooksu võitis teist aastat järjest kohalik mees Keio Kits ja naistest Birgit Pihelgas, vahendab Jooksuportaal.ee.

Kits läbis 10,6 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 38.44,5. Jooksu ajaloos võitis Kits kolmandat korda. Tema varasemad võidud pärinevad aastatest 2014 ja 2009. Teise koha sai tänavu Tarmo Maiste (TSK Joosu) Tallinnast 41.23,2-ga. Kolmas oli Võrumaa mees Margus Koor (KJK Lõunalõvi) 43.02,2-ga.

Naistest osutus kiireimaks üldarvestuses 14. kohal finišisse jõudnud Birgit Pihelgas (Petersport) ajaga 48.46,8. Talle järgnesid Reeda Tuula Viljandist 52.01,1-ga ja Kaire Roosalk (VAK Staier) Kõpu vallast 55.16,3-ga. Kokku lõpetas põhidistantsi 59 jooksjat.

Uue distantsina kavas olnud 5 km tervisejooksu lõpetas 7 jooksjat ja pikal distantsil osales ka kolm tublit kepikõndijat. Lastejooksudes osales 53 väikest jooksusõpra, seega kokku trotsis laupäevast kuuma ilma kokku 122  jooksuhuvilist.