Eesti sai pronksimängus Poolalt 0:3 kaotuse ja jäi medalita

Mariel Gregor

Eesti võrkpalli rahvusmeeskond kohtus täna õhtul Poolas Wałbrzychis Euroopa liiga pronksimängus Poolaga ja sai 0:3 kaotuse. Eilses poolfinaalis tuli eestlastel Makedoonialt samuti vastu võtta 0:3 kaotus.  Täna tõid Eestile 11 punkti Ardo Kreek ja Keith Pupart.

Sarnaselt eilsele poolfinaalile jäime tänagi vastastele selgelt alla vastuvõtul, kus võõrustajate protsent oli 61, meie 48 vastu. Rünnakul oli vahe väiksem, ent siiski Poola kasuks (54-48). Blokiga teenisime vaid kolm, vastased üheksa punkti.

Mängu käik (Poola - Eesti):

Tere õhtust! Euroopa liiga pronksikohtumine Eesti ja Poola vahel algab 35 minuti pärast. Meeskonnad on saalis ja teevad sooja. Eesti kaotas eilses poolfinaalis teatavasti 0:3 Makedooniale, Poola jäi sama skooriga alla Sloveeniale.

Saab näha, kas eestlased suudavad eilse läbipõlemise unustada ja medalid kaela saada. Eilses kohtumises ei õnnestunud meil paljud asjad, makedoonlased tegid aga supermängu.

Koondise libero Rait Rikberg kinnitas äsja, et tema on tahtmist täis ja pronks tuleb igal juhul ära tuua. Loodame, et ka ülejäänud on samamoodi meelestatud.

Pealtvaatajaid on täna rohkem kui eilsel poolfinaalil, silma järgi hinnates umbes 500-600 inimest.

Eesti algkoosseis: Kert Toobal, Oliver Venno, Ardo Kreek, Keith Pupart, Martti Juhkami, Andri Aganits ja libero Rait Rikberg. Seega võrreldes eilsega kaks muudatust: Robert Tähe asemel Juhkami ja Henri Treiali asemel Aganits.

Mäng algas!

0:0

Esimene geim:

2:1

Venno alustab servimist ja Eesti läheb 1:0 ette, ent siis saavad poolakad kaks punkti järjest

2:1

Kui eile oli suur murelaps serv (servivigu tehti 14), siis täna on vähemal paar esimest servi õnnestunud.

8:7

Esimeseks tehniliseks vaheajaks kodumeeskond ühega peal. Tänane kohtumine kulgeb Poola publiku marulisel skandeerimisel, kui pall Poola meeskonna käes on: üks, kaks, kolm!

10:8

Eesti ei saa servi kätte ja vahe kaks silma

11:8

Poolakad ründavad täpselt tagapiirile ja time-out Eestile

11:10

Vennolt võimas serv ja pall põrkab võrgu kohale tagasi, kust Kreek selle maha vajutab

13:12

Eesti jõuab viigini, ent siis tuleb Bednorzilt tugev löök, mis eestlastele kättesaamatuks jääb

15:15

Aganitsalt korvpallimängu sarnane blokeering sõnade saatel: ära tule siia!

23:21

Toobal-Aganits koostööst meile punkt juurde, ent seejärel taas hea rünnak Kowalilt

24:21

Aganits võrgus ja Poolal geimpall, Cretu võtab mõtlemisaja

24:22

Toobal ei saa hästi tõsta, aga Venno lööb palli siiski läbi kolmese bloki maha, taas time-out

24:22

Täht tuleb servima..

25:22

Serv on okei, aga vastased saavad siiski selle kätte ja ka rünnata, avageim Poolale 25:22.

Teine geim:

1:1

Poolakad alustavad teist geimi serviveaga, ent ka meie eksime servil

1:1

Esimese geimi statistikat: Eesti rünnak 46%, vastuvõtt 56%. Poola samad näitajad 56 ja 52. Venno tõi avageimis Eesti parimana 4 punkti.

5:4

Sliwka ründab meie blokist auti

7:5

Aganitsalt punktilisa, ent siis teeb taas kahel korral skoori Sliwka

8:7

Pika pallivahetuse vüidab kahjuks Poola ja esimesele tehnilisele ajale minnakse nende eduseisul

9:9

Toobal otsib Kreeki ja ka leiab, punkt meile

10:10

Taas kombineerivad Kreek ja Toobal esimese tempo rünnaku

11:11

Lõpuks ka üks korralik blokk Kreegi ja Toobali esituses ja Eesti pääseb ette, ent vaid hetkeks..

20:19

Kreegilt taas hea serv, ent seekord saavad poolakad rünnaku üles ja punkti kätte

21:20

Pupart teeb skoori, ent siis saavad taas punkti vastased

22:20

Poola kapten Romac ründab taas ja ei saa Rikberg seda palli kätte, Cretult taas mõtlemisaeg

25:23

Ja siis rpndavad poolakad blokist auti ning võidavad seega geimi 25:23 ja lähevad mängu 2:0 juhtima.

0:0

Kolmas geim:

1:0

Romac on hoos, toob taas punkti omadele

1:0

Statistikat teisest geimist: vastuvõtt meil 50, neil 50%, rünnak meil 45, neil 50%.

6:3

Poola pääseb kolmega ette

6:3

Eestil on ka täna sama mure, mis eile: blokiga või kaitses üles toodu pallide realiseerimine rünnakuks on väga madal - mõlemas esimeses geimis 27%.

8:3

Eestil ründab Venno auti, lisaks veel paar ebaõnnestumist ja Poola juhib juba viie silmaga