Ebareaalne teine veerandaeg ei lubanud Eestil Itaaliale vastu hakata

Ats Kuldkepp
Korvi alla püüab mängus Itaaliaga jõuda Janar Talts (palliga.)
Korvi alla püüab mängus Itaaliaga jõuda Janar Talts (palliga.) Foto: Mobiilifoto: Ats Kuldkepp

Septembris peetavaks korvpalli EMiks valmistuv Eesti koondis jätkaskontrollturniiri Thbilisis, kus täna mindi vastamisi tugeva Itaaliaga. Eesti kaotas 61:85, sealjuures oli eriti nukker teine veerandaeg, mis kaotati 5:34. Eestile tõi Siim-Sander Vene 15 ja Alessandro Gentile Itaaliale 12 punkti.

Mängu käik:

Eesti - Itaalia

-

Kohtumine on alanud! Eesti algkoosseis: S. Sokk, Keedus, Kangur, Vene, Talts. Itaalial: Cinciarini, Gentile, Belinelli, Datome, Cusin. Pingilt jälgib täna erariietes mängu Gregor Arbet.

2:0

Eesti asub juhtima

4:2

Kanguri korvi järel juhib Eesti

7:2

Talts suurendab kolmesega Eesti edu veelgi.

7:3

Eestil on kolme minutiga tehtud juba viis võistkondliku viga.

7:8

Itaalia asub Cinciarini kolmesest juhtima.

7:8

Päeva esimeses kohtumises võitis Gruusia Lätit 78:76.

20:15

Eesti teeb suurepärase veerandaja lõpu ja on esimese 10 minuti järel viie punktiga ees.

20:21

Itaalia saadab platsile lõpuks oma imselt parima mängija Danilo Gallinari ning Itaalia teeb teise veerandaja alustuseks kiire spurdi.

20:22

Vahepeal  on Itaalia peatreener Simone Pianigiani kaks tehnilist viga saanud ja platsilt eemaldatud.

20:25

Gentile tabab kolmese ja seega on Itaalia teinud 10:0 vahespurdi. Poolajani on jäänud pisut üle seitsme minuti.

20:28

Nüüd tabab kolmese ka Andrea Bargnani.

20:30

Gentilelt veel kaks punkti.

20:32

Eesti saab kolmesejoone taga häid viskekohti, aga punktideks ei suudeta võimalusi realiseerida.

22:34

Kangur lõpetab Itaalia 19:0 spurdi.

22:39

Pietro Aradori murrab edukalt läbi.

22:39

Eesti on seitsme minutiga visanud vaid kaks punkti.

22:42

Achille Polonara viib Itaalia juba 20 punktiga juhtima, Eesti ei saa samal ajal enam viskelegi.

22:44

Cinciarinilt kaks punkti juurde.

22:47

Belinelli põrgatab tükk aega, aga paneb kolmese ilma suurema pingutuseta ära.

25:49

Vene lõpetab kolmesega järjekordse Eesti punktipõua, aga esimese poolaja viimasel sekundil tabab ka Aradori. Seega kaotas Eesti teise veerandaja 5:34...

25:49

Itaalia vahetusmehed on vähemalt sama hea tasemega kui Eesti parimad Vene ja Kangur ja klassivahe on seega mõistetav. Iseasi, kas see peaks nii suur ja kole olema kui teisel veerandajal näha sai.

25:49

Itaalia on väljakult viskeid tabanud 72 protsendiga, Eesti sama näitaja on 31.

25:49

Eestile on Vene toonud 9 punkti, Itaaliale Gentile 12.

25:49

Teine poolaeg on õige pea algamas.

25:55

Luigi Datome alustab teist poolaeg kolme järjestikuse korviga.

27:57

Mida suuremaks vahe läheb, seda vähem jääb Thbilisi spordipaleesse pealtvaatajaid. Praeguseks on neid jäänud umbes 200, kui täpikesi lugema hakata, siis on tulemuseks ilmselt väiksem arv.

33:59

Sokk, Toome ja Veideman vähendavad pisut kaotusseisu.

35:59

Gert Dorbekult korvi alt kaks punkti juurde.

39:61

Toome ja Martin Dorbek viskavad mõlemad ühe korvi ja Eestile on vaikselt elu jälle sisse tulnud. Kolmanda veerandaja lõpuni jääb 2.13.

41:61

Bargnani teeb ebasportliku vea ja Veideman tabab kaks vabaviset.

43:63

Datomelt keskpositsioonivise, aga Veideman vastab ilusa läbimurdega.

46:66

Gallinari vabavisked lõpetavad kolmanda veerandaja, mille võitis muide Eesti 21:17.

48:66

Vene vähendab üle pika aja vahe alla 20 punkti.

48:71

Bargnani möllab korvi all.

55:71

Toomelt korvi alt kenad kaks punkti ja siis paneb Talts kolmese otsa. Mängu lõpuni alla kuue minuti ja Itaalia võtab aja maha.

55:73

Aradori murrab läbi.

55:75

Veideman paneb Aradorile selja tagant klubi, aga lõpuks jõuab pall ikkagi Belinellile, kes selle korvi surub.

61:81

Veideman tabab koos veaga, aga vabaviset ei taba.

61:85

Vene teeb ründevea ja korjab endale tehnilise vea otsa. Mängu lõpuni alla minuti.

61:85

Kohtumine läbi.

Enne mängu: Itaalia on Eesti koondise kontrollkohtumiste vastastest üks tugevamaid, samale pulgale võib panna vaid Horvaatia, kellega võrreldakse võimeid ligi kahe nädala pärast Zagrebis.

Kuigi viimasel kümnendil ollakse tiitlivõistluste medalitest kaugele jäädud, paistab praegusel koosseisul olevat võimeid kunagine Itaalia korvpalli hiilgus taastada. Esiteks on kohal kolm NBA meest ehk Danilo Gallinari (Denver Nuggets), Marco Belinelli (Sacramento Kings) ja Andrea Bargnani (Brooklyn Nets). Ookeani taga veetis viimased hooajad ka Luigi Datome, aga tema sõlmis juulis lepingu Istanbuli Fenerbahcega.

Tugevaid mehi jätkub veelgi - NBA tegijaid aitavad Kristjan Kanguri endised meeskonnakaaslased Milano päevilt ehk Alessandro Gentile, Daniel Hackett ja Nicolo Melli, oma roll peaks olema ka kogenud Andrea Cinciarinil ja Marco Cusinil.

Eile alistati probleemideta Läti 83:64, kusjuures koondise eeldatav liider Gallinari oli itaallaste resultatiivseim 22 punktiga. 2006. aastal NBA draftis esimesena valitud, aga suuri lootusi mitte täitnud Bargnani lisas 15 punkti. 29-aastane ja 213 cm pikkune Bargnani on Itaalia koondise üks otsustavamaid lülisid, sest tegu pole kõige meeldivama meeskonnakaaslasega ja lisaks kuulub ta tippkorvpallurite seltskonnas halvimate kaitsemängijate sekka. Kui Bargnani on heas tujus ja pisutki võitlusvaimu täis, peaks temast Itaaliale siiski kasu tõusma, sest punktide viskamine käib tal kergelt.

Tanel Soku ja Tanel Kurbaseta Thbilisisse sõitnud Eesti jäi eile koguni 55:90 alla Gruusiale. Homme kohtutakse Eesti aja järgi kell 17:00 Lätiga.