Eesti korvpallikoondis võitis Thbilisis ühe punktiga Lätit

Ats Kuldkepp
Eesti korvpallikoondis Thbilsi turniiril.
Eesti korvpallikoondis Thbilsi turniiril. Foto: Gruusia korvpalliliit

Septembris peetavaks EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti korvpallikoondis pidas täna Thbilisi kontrollturniiril viimase kohtumise, kui vastakuti mindi EMi alagrupikaaslase Lätiga. Tasavägise heitluse võitis 70:69. Siim-Sander Vene tõi Eestile 19 punkti, Martins Meiers Lätile 18 punkti.

Mängu käik:

Tere õhtust! Eesti ja Läti korvpallikoondiste kontrollkohtumine algab Thbilisi spordipalees kaheksa minuti pärast.

Eesti algkoosseis: Sten Sokk, Gert Dorbek, Gregor Arbet, Kristjan Kangur, Siim-Sander Vene. Lätil: Janis Strelnieks, Janis Blums, Martins Laksa, Rolands Freimanis, Kaspars Beržins. Lätil on täna puudu üks nende liidreid Dairis Bertans.

Mäng on alanud!

1:0

Vene vabavise viib Eesti juhtima.

1:2

Beržins korvi alt.

1:4

Arbet teeb Freimanisele vea ja too tabab kaks vabaviset.

4:4

Kangur tabab kolmese.

6:6

Blums ja Kangur vahetavad korve.

10:6

Kangurilt hea läbiminek ja poolkiirrünnakus ilus sööt Sokule. Ilus algus!

10:8

Nüüd lastakse Freimanisel lihtne korv vastu visata.

10:10

Strelnieks teeb Soku vastu ära.

12:10

Eestlased võitlevad palli ründelauast tagasi ja Dorbek lõpetab rünnaku.

12:13

Laksa koos veaga.

12:17

Mejeris tabab korvi alt ja Laksa kaks vabaviset.

14:17

Talts söödab ilusti Toomele korvi alla.

17:18

Keeduselt kolmene!

17:19

Beržinsilt üks vabavise, esimese veerandi lõpuni on 55 sekundit.

19:19

Kangur murrab taas ilusti läbi.

19:19

Ja esimene veerandaeg on läbi. Kangurilt Eestile 9 punkti, Laksalt Lätile 5 silma.

19:19

Rain Veideman on rõhutanud, et Eesti peab rünnakul senisest teravamalt mängima. Esimesel 10 minutil on selle ülesandega hakkama saadud paremini kui Gruusia ja Itaalia vastu.

20:19

Teine veerandaeg on alanud ja Veideman tabab kahest vabaviskest ühe.

20:24

Toome libastub, jääb kaitses Meiersi katmisega hiljaks, laseb tol korvi visata ja teeb vea otsa.

20:26

Eesti on rünnakul jäänud lootma kolmestele, aga need ei taba. Samal ajal mängib Läti Mareks Mejerise korvi alla vabaks ja Läti meistriliiga play-off'ide MVP surub palli korvi. Tiit Sokk võtab aja maha.

22:26

Nüüd tagurdab Vene ennast korvi alla ja meelitab Timmalt vea välja. Tabavad ka kaks vabaviset.

24:26

Gert Dorbek tegutseb kaitses Freimanise vastu suurepäraselt ja Vene realiseerib kiirrünnaku. Nüüd on Läti koondise peatreeneri Ainars Bagatskise kord time-out võtta.

26:26

Venelt taas kiirrünnakus kaks punkti.

29:26

Taltsilt kolmene ja Eesti on teinud 9:0 spurdi. Poolaja lõpuni 3.57.

32:28

Martins Meiers tabab kaks vabaviset, aga Arbet paneb kolmese vastu.

36:30

Vene läheb pealt panema, aga Timma jõuab talle vea ära teha. Kahest vabaviskest tabab ta kaks. Siis lisab Kangur korvi alt kaks punkti. Viimastel minutitel on Eesti taas edukalt korvi alla jõudnud. Kahtlemata hea märk.

38:31

Taltsilt raske poolhaak.

38:34

Vecvagars ja Laksa vähendavad pisut Eesti edu.

40:34

Sokk tabab neljalt meetrilt.

40:36

Mejeris tabab korvi alt ja sellega on esimene poolaeg läbi. Gert Dorbek tabab veel oma poole pealt hullu viske, aga see on selgelt pärast sireeni.

40:36

Eestile on Kangur toonud 11 ja Vene 9 punkti. Läti resultatiivseim on Meiers 7 punktiga. Läti on teinud 8 pallikaotust, Eesti vaid ühe. Lauapallid aga Lätile 20:12.

40:36

Thbilisi spordipalees mängib poolajal ehtne pornofilmide muusika... Nüüd vahetati see välja USA gängstaräpparite popurrii vastu. Muusikaelamus missugune.

40:36

Teine poolaeg on alanud!

42:36

Vene alustab kohe viskega kolmelt meetrilt ja tabab selle.

42:40

Korv Mejeriselt.

42:42

Meiers viigistab.

44:44

Meiersilt veel korvi alt punkte juurde, aga Vene seab taas viigi jalule.

47:47

Vene viib Eesti ette, aga Timma vastab kolmesega. Kolmanda veerandi lõpuni viis minutit.

49:50

Lätlased saavad järjest punkte vabavisetest, Eestil on rünnakul raksem. Talts teeb korvi all siiski ilusa liigutuse ja viskab kaks punkti. Kolmanda veerandi lõpuni 2 minutit.